| anonim_4396 a întrebat:

Bunaa TPU. Am o "poveste" mai dificila.De vreo 2 ani vorbesc pe mess cu un baiat (are 20 de ani dar nu pare, iar eu 14), care este vecin cu mine dar acum locuieste in Spania. Ne intelegeam foarte bine, eram amici. Anul trecut in vara a venit aici dar el mereu statea cu prietenii lui. Anul acesta, in iulie, a venit iar aici. Eu ieseam in fiecare seara cu prietenii mei afara si a venit si el... ii placea de mine dar mie de el nu.Era asa de tandru si atent cu mine, chiar ce cautam eu, asa ca am fost impreuna.Era foarte frumos alaturi de el si ne intelegeam foarte bine. Dupa vreo saptamana i-am zis sa ne despartim pentru ca mai era o saptamana si ceva pana pleca inapoi in Spania si o sa ne fie greu sa ne despartit pentru ca o sa tinem foarte mult unul la altul, dar m-a rugat plangand sa ii mai dau o sansa. I-am dat.Pe zi ce trecea ne iubeam tot mai mult si era tot mai frumos pana a venit clipa despartiri (joi, 19 august). Am mers la el si plangeam amandoi, ne-am promis unul altuia ca o sa avem grija de iubirea noastra, era asa de tristsad. Dupa cateva ore a plecatsad. L-am condus pana la autocar apoi am ajuns acasa si plangeam intruna, nu ma mai puteam opri...imi era foarte greu. Din ziua aceea sunt traumatizata cred sau nu stiu ce e cu mine. Nu rad, nu plang, abia mananc, cand ma uit pe geam sau trec pe langa el vad bancuta pe care stateam amandoi sau ma astepta, orice lucru care-l fac imi aduce aminte de elsad. Vine abia anul viitor in vara sau de Craciun daca poate. Tin foarte mult la el si mi-e extrem de dor de chipul lui. Nu stiu ce sa fac! Ma puteti ajuta voi cu un sfat? Va rog mult. Multumesc ca ati avut rabdare sa-mi cititi povestea.

Răspuns Câştigător
| IrenneDrt a răspuns:

Te inteleg perfect. si eu am 13 ani si am fost cu un baiat de 20 de ani.am fost impreuna si e aproape identica povestea. si noi ne-am despartit si eu am suferit enorm. si acum mai sufar dar sfatul meu este ca cel mai bun remediu este timpul. stiu ca e greu dar gandeste-te ca viata e frumoasa, fa multe lucruri care te fac fericita si nu lua lucrurile rele in seama iar de fiecare data cand iti vine sa te gandesti la el spune'ti in minte: "nu acum!" si ai sa vezi ca o sa mearga.NU mai pastra sau pune bine fotografii sau lucruri care iti amintesc de el, fii sigura pe tine (increderea de sine e totul) si gandeste-te ca o sa-ti continui viata si nu o sa rezolvi nimic daca esti trista. Daca iti vine sa plangi poti plange pentru ca asa te descarci sau abtine'te si incearca sa te pui in locul altcuiva:sa iti dai sfaturi si sa te indrumi pe tine insuti!
Iti garantez ca dupa vreo 4 saptamani, cu timpul vei uita indiferent de cat l-ai iubit sau il iubesti.
Sper sa tii cont de sfaturile mele pentru ca sunt inspirate din fapte realewinking iti doresc noroc, incredere si sa nu mai suferi pentru ca daca plangi iti pierzi 5 minute din viata in care puteai sa faci altceva!winking
te pup succes!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SweetCherry a răspuns:

Stiu ca nu poti sa il uiti si nu iti sugerez asta.Gandeste-te ca va veni intr-o zi.Si eu sunt in situatia ta.

| FunnyFrog a răspuns:

Buna,

pai incearca sa iti ocupi timpul si gandurile.Astfel incat sa il uiti. Ai putea incepe sa stai mai mult cu prietenii sau sa practici un sport.Insa acest ''medicament'' merge doar cat iti ocupi timpul. Eu as spune sa il iei caci de obicei merge.

Bafta si mult succes in continuare! Sa ma anunti ce ai facut. :*

| adrian17 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic eu sunt baiat si sufar foarte mult dupa despartiri chiar daca sunt baiat. daca tii la el ai 2 variante: 1 ori te duci u la el sau vine el in Romania (vb cu parintii dar nu cred ca or sa te inteleaga) si 2 gasesteti pe altcineva si incarca sa-l iubesti dar stiu ca dupa ce vei citi asta zici in gandul tau ca nu ai cum ca nu mai gasesti altul ca el ca doar el exista pentru tine.alteceva nu stiu ce sa-ti spun sper sa-ti fie de ajutor raspunsul meu.

| adrian17 a răspuns:

Id-ul meu capy_junior happy

| Brunettedlk a răspuns:

Stiu ca suferi si iti spun asta din exprienta...

cel mai bine ar fi sa incerci sa il uiti cine stie cu ce fete se vede pe acolo.sad

uite ce poti sa faci iti faci un prieten si incerci sa il iubesti

trebuie sa functioneze, asta numai daca vorbiti in fiecare zi la telefon, pe mess, sa va intalniti foarte des si ai sa vezi ca o sa incepi sa ti la acel baiat

usor usor ai sa-l uiti pe acel baiatwinking

bft in continuare :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ochii care nu se vad se uita...cu timpul ai sa l uiti iti vei gasi pe altcineva cu toate ca in momentul asta e greu de crezut.
si eu am trecut prin aceeasi situatie ca tine dar mi am dat seama ca nu are rost sa l astept un an cu toate ca l iubeam enorm. poate inca mai am sentimente fata de el dar incerc sa mi caut p altcineva care sa mi fie aproape cand am nevoie.
:*

| CocuUu a răspuns:

Da, el ma iubeste si sunt 100% sigura ca nu ma inseala. E un baiat trecut prin viata chiar daca are doar 20 de ani. Parintii lui nu mai sunt si sta la un frate de-al lui. A suferit foarte mult si am incredere in el.

| pana_5199 a răspuns:

Iel te mai iubeste? daca nu te mai iubeste uital sunt foarte multi baieti in lumea asta.