| NotToday a întrebat:

Anul trecut, fosta prietena s-a despartit de mine pentru a merge cu altul. Dupa o luna, a facut tot ce a putut sa revina la mine. Am iertat-o, am fost iar impreuna, a fost ok o perioada (scurta). Dupa vreo 2-3 luni, incepea sa se detaseze de mine, chiar daca eu trageam tare ca relatia sa mearga. In 8 luni, de multe ori, ma chema afara, pe urma imi zicea ca nu poate iesi ca merge cu ceva colege, ieseam o data la 3 zile (chiar si in vacanta), dupa ce imi promisese ca iesim de cel putin 5 ori pe saptamana afara (macar in vacanta). Se enerva din orice pe mine, pe familie, nu puteam vorbi la telefon, afara nu aveam unde sa mergem deoarece ii era frica de orice zona mai retrasa (chiar daca inainte n-avea treaba), pe net doar din semne ne intelegeam... E drept, aveam si momente in care era foarte frumos (cam de 2 ori pe saptamana). Am tot adunat in mine, pana am explodat si am injurat-o foarte urat ca un fraier (virtual, fata in fata nu as fi facut asta niciodata). Mi-am cerut scuze, am cerut o sansa noua, ne-am impacat. Dupa o luna in care ne-am inteles excelent si in care m-am comportat foarte frumos, ea pleaca intr-o tara straina plina de fite si incepe sa imi spuna ca nu mai simte aceleasi sentimente pentru mine, dupa ce inainte batea apropouri cu despartirea (si anul trecut a spus acelasi lucru, dupa ce m-a inselat). Sincer, nu cred ca are alt prieten. In orice caz, cand i-am raspuns la mesaj era indiferenta, nici macar nu cred ca il citea... Urmatoarea zi, a inceput sa isi bata joc. Nu inteleg ce vrea sa demonstreze. Mi-a spus ca nu stie daca ma mai iubeste si ca nu ar mai vrea o relatie cu mine (evident, sunt sigur ca isi va reveni cand ajunge acasa). Sa fie oare euforia tarilor asiatice? Sa fie nebunia care o apuca in fiecare vara? De acceptat, ma gandesc ca n-are rost s-o mai accept, din moment ce, chiar cand ne intelegeam mai bine se trezeste sa imi trimita un mesaj de despartire asa, din senin.

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

E o fata rasfatata, atata tot.
Are impresia ca totul i se cuvine si ca poate sa isi bata joc de toata lumea.
Demonstreaza-i ca lucrurile nu stau chiar asa. Nu ii mai permite sa te calce in picioare!
Ignoro, pentru ca asta o sa o doara cel mai tare.
Normal ca nu mai are rost sa o accepti din nou.

| DeeaMarry a răspuns (pentru DeeaMarry):

Ignor-o*

| NotToday explică (pentru DeeaMarry):

Tocmai am aflat ca si cealalta persoana cu care e plecata a facut la fel cu prietenul ei. Bataie de joc...

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa-i permiti atat de multe.Ai fost prea bun, cu fata nepotrivita.
Si-a batut joc de tine, te-a manevrat cum a vrut, iar tu ai acceptat asta.I-ai permis nu doar o data, ci de enspe mii de ori.Mare greseala!
Si stii ce e si mai aiurea? Inca te gandesti sa o ierti,daca se va intoarce din nou cu coada-ntre picioare.
Fii otaruca realist,lasa sentimentele deoparte si gandeste-te putin. E normal ca intr-o relatie,persoana iubita sa se comporte asa?
Azi vin,maine plec, iarasi vin, iarasi plec. Dar ce esti tu? Gara?
Prinde atitudine si nu te mai lasa calcat in picioare. Nu crede ca te mai iubeste? Las-o.

Sfatul meu este s-o lasi balta definitiv. O sa fie greu, daca vei face asta, dar e cel mai bine pentru tine. Sunt sigura ca meriti ceva mult mai bun!

| NotToday explică (pentru anonim_4396):

Stii cum e... Daca gandesti la rece e altfel. Cand sunt sentimente in joc, parca nu mai gandesti limpede. Din secunda in care am injurat`o mi-am dat seama ca si-a batut destul de mult joc de mine, deoarece eu nu injur pe nimeni... Mi-a fost greu primele zile, n`am dormit deloc, dar acum is neasteptat de bine! Imi prind bine sfaturile venite de la persoane neutre. Pana acum, credeam ca eu sunt vinovatul. Sau ma rog, asa imi zicea ea thinking Multumesc! happy

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru NotToday):

Eu cred ca esti un baiat bun, daca ti-ai dat drumul sa o injuri, a fost foarte bine! Te-ai usurat de sentimentele pe care le aveai!winking

| IAmTheLegendary a răspuns:

Bine ca ne-ai scris aceste lucruri! Eu am inteles asa:Ea te-o fi luat de bani etc. Apoi s-o fi saturat de tine, si a gasit alt cocalar! Raspunsul e ca e o : CURVAAA

| NotToday explică (pentru IAmTheLegendary):

Ea are bani, eu nu happy Curva, necurva, naravul e tot neschimbat... Poate si-a gasit, cine stie... E problema ei tongue

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru NotToday):

Pun pariu ca te-ai suparat ca ti-am zis ca e o curva nu>Scuze, cred ca inca o mai iub

| NotToday explică (pentru IAmTheLegendary):

Neah... I-am spus-o si eu ca asa pare, dupa cum se comporta

| ONElena11 a răspuns:

"Euforia tarilor asiatice " MOR! rolling on the floor

| sunetul a răspuns:

Bere şi fotbal big grinDD.

| AndreeaIonela a răspuns:

Ori ai fost prea bun si ai fost luat de fraier ori ea chiar nu mai simte nimic pentru tine. aici gresestitu ca o lasi sa plece si sa vina oricand vrea la tine. eu zic sa incerci sa te detasezi si sa iti gasesti o fata compatibila cu tine, cu care sa te intelegi nu sa te certi, cu care poti sa vorbesti deschis orice problema si sa o rezolvati happy

| roxanikaroxanne a răspuns:

Daca e mai mica decat tine, intelege-o. se desparte de tine doar vara pentru ca vrea nebunii ..alea,alea. baieti. nu obligatii

| NotToday explică (pentru roxanikaroxanne):

Asa m-am gandit si eu happy Nu ziceam nimic daca o zicea frumos. Ea mi-a spus prin mesaj, dupa i-am zis ca sa ma sune, sa mi-o spuna cu vocea ei. M-a sunat si a urlat cat a putut ca nu mai vrea sa fie cu mine. Eu apraope plangeam, in ea nu mai incapea fericirea...

| roxanikaroxanne a răspuns (pentru NotToday):

Daca spui ca tu aproape plangeai si ea era fericita inseamna ca nu te iubeste! Din moment ce iubesti o persoana, nu suporti sa o vezi plangand.Si chiar daca o fi mai copila si vrea, cum am mai spus, sa se distreze vara asta..iti zice frumos ca pe timp de vara nu vrea iubit si poate o intelegi.

| NotToday explică (pentru roxanikaroxanne):

Sa stea cu mine doar la nevoie? Mhm... Am fost fraier, asa as fi mega fraier tongue Faza e ca adora sa ma vada suparat. Inteleg ca asa ii aratam ca tin la ea, dar putea gasi si alte moduri, mai ales ca i`o ziceam si aratam in fiecare zi...

| Twichh a răspuns:

Ignor-o! Ea crede ca totul i se cuvine...a vazut ca o iubesti mult si crede ca poate sa isi bata joc.