| Sarah35277 a întrebat:

Bunaaa, cu ce se poate inlocui o partida de sex? Ce puteti face care sa aduca placere reciproca?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Practicarea activitatii denumite petting, adica a sexului ''surogat''.
Activitatea sexuala denumita petting poate fi considerata ca fiind un excelent inlocuitor al sexului real. Insasi din definitie reiese ca acest cuvant "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, petting-ul corect executat inseamna un pic mai mult deoarece reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor etc. extinse pe intregul corp in vederea excitarii locurilor/zonelor erogene ale partenerului. In timpul petting-ului totul este permis, adica chiar si cunilitia (linsul "pasaricii") cat si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire intretinerea sexului real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permit toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea tuturor actiunilor la care pot recurge cuplurile de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este activitatea prin care iubitii reusesc in mod efectiv sa-si provoace reciproc placerii si satisfactii sexuale. Este indicat ca tinerii sa apeleze la activitatea de petting, in cazul in care inca nu si-au inceput viata intima, fiindca pettingul este considerat jocul erotic care poate fi mai soft sau mai hard, dupa numarul hainelor ramase pe ei, al carui scop final este obtinerea placerii si a satisfactiei sexuale totale. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului sexual, in cazul tinerilor virgini, fiindca reprezinta de fapt o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca o vreme!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care vei accepta sa practicati asa ceva. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cu doua partide de sex.

| Sofer a răspuns:

Diferite jocuri erotice sau sa vedeți un film.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Gătit împreună laughing

| CodrutElian1990 a răspuns:

Se poate inlocui cu o masturbare. Specialistii spun ca lipsa de actiune sexuala - sex sau masturbare, chiar din adolescenta - determina dereglari psihice. Acestia spun ca sexul sau masturbarea de 2-3 ori pe saptamana determina o reducere de 2 ori a mersului la medic.
Sexul sau masturbarea se face nu doar pentru placere: aceasta se face pentru decarcarea energiei sexuale, care, neeliberata, are influenta negativa asupra vietii: corp si psihic. De altfel o vorba din popor le spune barbatilor suciti, ca sa nu le zic altfel, ca li s-a urcat sperma la cap.
Dar, atentie, si doar masturbare toata viata determina mutatii in psihicul uman.
Sexul in general are o influenta pozitiva asupra omului.
Cu pettingul se amagesc doar fecioarele. Numai cu sexul oral, doar cele care vor sa aiba vaginul virgin.

| Eugen80 a răspuns:

Placerea clar nu poate fi asociata decat cu sexul. Daca depasesti faza cu placere si prostii, atunci poti integele imaginea de ansamblu si vei intelege ca tot ce faci si simti este doar o experienta.
Deci intrebarea corecta : cu ce poti inlocui o experienta de a face sex? Raspuns : eu prefer sa conduc o masina pe circuit sau chiar un motor daca am de unde inchiria. Prefer chiar si un zbor cu un avion militar sau elicopter capabil. Unii cica ar da sexul si pe ciocolata sau o mancare buna, altii cica pe un dans, unii pe un concert.
Viata e lunga si pana nu experimentezi mai multe senzatii, nu stii niciodata care e mai intensa si mai placuta pentru tine. Am un prieten care ar renunta la tot pentru un downhill cu bicla, altii vor sporturi extreme...