| sunshine19680925 a întrebat:

Bunaaaa! Am 19 ani si de ceva vreme[multa vreme] imi place de un vecin de scara, sentimentul fiind reciproc. Mereu m-au atras baietii mai mari decat mine[cu 3-4-5-10 ani] dar de data asta "m-am intrecut pe mine". La inceput nu am avut nici cea mai mica idee despre varsta lui[nimeni nu ii dadea mai mult de 24-25 de ani], ba mai mult, eram chiar mirata ca am gasit pe cineva oarecum apropiat de varsta cu mine. Cand mi-a spus cati ani are am avut un soc in adevaratul sens al cuvantului. Pentru el a fost o dezamagire reactia mea si mi-a spus ca nu vrea sa se implice in aceasta relatie decat daca imi doresc cu adevarat ceva serios. El nu a mai fost casatorit si nu are nici copii. Credeti ca o iubire sincera poate trece peste diferenta de varsta? Ati mai fost intr-o situatie de genul? Daca da, cum a decurs totul? Dau fundita si vot!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi, Oana Lis. Prostii. O diferenta de varsta consolideaza relatia pe termen lung, fetele sunt mai precoce iar barbatii imbatranesc mai frumos. Un cuplu in care au amandoi 35 e un cuplu in care el se uita dupa pustoaice si ea e o acritura nefericita.

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca vrei sa devii Oana Lis, de ce nu! Dar ai grije sa nu devii Monica Gabor.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spui povesti dar nu spui un element esential: ce varsta are el.
Nu conteaza foarte mult o diferenta de cca 5 ani si chiar pana in 10 ani. Chiar o diferenta mai mare se poate sa nu conteze la inceput dar va conta mai tarziu si s-ar putea sa conteze chiar mult. La 30-40 de ani tu te vei simti tot tanara dar el la 60-70 de ani va fi batran si s-ar putea sa va fie foarte greu.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Nu stiu, depinde si de tine. Mie nu mi-au placut si nu m-am intalnit cu baieti la care diferenta de varsta a fost mai mare de 5 ani. Nu stiu daca relatia are viitor, adica tu ai 19 ani el mult mai mult. Tu ai spus ca esti atrasa de baieti mai mari, decizia iti apartine.

| BiuL a răspuns:

Totusi cati ani are?

| neutrino a răspuns:

Ai timp berechet sa ai si relatii cu barbati mult mai mari decat tine, dar acum este timpul sa te bucuri de relatiile specifice varstei tale. Acestea sunt cele mai frumoase, cu care, nu te vei mai intalni. Restul, e pura literatura...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu stiu ce sa zic cu diferentele de varste.
Eu as zice sa-ti gasesti un baiat apropiat de varsta ta, nu mai mare.
Si as spune sa termini o scoala, sa-ti gasesti un loc de munca, apoi baietii, sincer.
Te pup!

| NnDWtf a răspuns:

Buna Monica, fa ce crezi ca e bine. Dar o sa se uite lumea ciudat la tine.

| sunshine19680925 explică (pentru NnDWtf):

Buna, nu ma cheama Monica, dar multumesc de sfat! :*

| queenofsaigon a răspuns:

Neaaaa. Nu e nicio problemă. Nu se uită nimeni în buletinele voastre când mergeţi pe stradă. Dacă şi tu vrei ceva serios şi crezi că e posibil, go for it. Dar nu-i irosi timpul dacă tot ce îţi doreşti e o aventură. Ţine minte şi că s-ar putea (depinde foarte mult de voi) să aveţi mai târziu certuri de genul: tu vrei să ieşi şi să te distrezi, iar el vrea să staţi cuminţi şi să întemeiaţi o familie.

Cunosc cupluri fericite cu diferenţa de vârstă chiar de 15 ani, şi dacă arunci o privire prin Hollywood, ai să vezi că există diferenţe mari de vârstă şi între cuplurile celebre.

Şi eu am o tendinţă către bărbaţii mai în vârstă, sincer. În locul tău, dacă tu chiar îl iubeşti, nu aş ezita. happy

| Grin a răspuns:

Si citi ani are?happy