| Adina23585 a întrebat:

>BunaTPU
am o prietena care a fost bff cu mine si am fost in ac clasa. acum vara trecuta s-a mutat in italia la mama ei. acolo a cunoscut un baiat cu care este impreuna. acum el a intreabato daca vrea sa faca iar ea a zis ca nu stie. intr-o zi de curand a fost la ea acasa si au fcaut-o... protejat. ea are 13 jumate si el la fel. Ce poate sa i se intample?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Copii precoci,prea grabiti sa creasca!
Ce poate sa i se intample? Un cancer de col uterin,o sarcina pentru care organismul ei nu e pregatit si va ajunge sa faca avort,un nou avort,chisturi,fibroame,trompe uterine infundate,rani pe colul uterin,imposibilitatea sa mai aiba copii vreodata,boli cu transmisie sexuala si destule altele.
Spune-i, macar sa stie, peste cinci ani n-o vei mai recunoaste cand o vei vedea.
Tare rau imi pare ca n-a avut minte.
Pacat de copilaria ei distrusa si anii pe care i-a aruncat.

2 răspunsuri:
| CrazzyGirlCsm a răspuns:

La 13 ani nici nu sunt prea dezvoltati. Deci sa nu isi faca griji, mai ales ca au facut-o cu prezervativul.happy

| Georgi2011 a răspuns:

La 13 ani jumate au facut asa ceva?! eu cred ca sunt mult prea mici pentru asa ceva nu se intampla nimic daca au facut-o protejat da nu e normal la 13 ani ar trebui sa aiba akte preocuparii nu crezi!