| Daniela300 a întrebat:

Sunt in clasa a X-a si de curand m-am mutat la o alta scoala deoarece am fost in gimnaziu acolo si mi-am dorit foarte mult. Dar la scoala la care am fost in clasa a IX-a si primul semestru din a X-a am cunoscut un baiat de care imi place mult. Inca de la inceput ne trimiteam multe mesaje dar nu prea vorbeam la scoala. Inainte de a ma muta m-am dus la el, i-am zis sa aiba grija de el si l-am imbratisat iar el mi-a urat succes. De cand m-am mutat, am continuat cu mesajele si acum doua saptamani a batut un apropo de o iesire cu bicicleta si l-am intrebat daca vrea sa iesim si el mi-a zis ca vrea dar nu poate. Am zis sa las asta mai pe la vara dar totusi ma macina faptul ca imi place mult de el iar el nu stie asta dar totusi continuam cu mesajele. Nu stiu ce sa fac. Sa-i spun ca imi place de el? Daca nu va mai vorbi cu mine? Daca el nu ma place?

1 răspuns:
| Mihaela1234578 a răspuns:

Spune-i ceea ce simți pentru el înainte sa fie prea târziu. Nu lasa pe mâine ceea ce poți face azi. Ai încredere în forțele tale proprii și Spune-i cu, cuvintele tale ce simți fata de el.