| BeBebuu a întrebat:

Bunatpu.sad de cateva zile m.am despartit d iubitu meu p care il iubsesk f.mult...si mie f dor d elcryingnu stiu c sa fac sa nu mai ma gandesc l el, si sa il uit...sad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,si eu m-am despartit de prieten de cateva zile...nici mie nu mi-e usor, dar trebuie sa merg mai departe fara el.Nu esti nici prima nici ultima care trece printr-o despartire.A existat o cauza pentru care v-ati despartit,gandeste-te ca nu a fost sa fie si daca v-ati impaca,ar interveni iar diferite certuri sau probleme care ar duce la despartire din nou.
Vezi-ti de viata ta,incearca sa te concentrezi asupra altor activitati,evita sa vb cu el si sa te vezi cu el,ca e foarte greu sa il uiti daca stai prin preajma lui.
Fa-ti timp pentru tine,iesi cu prietenele,asa fac si eu,desi seara inevitabil inainte sa adorm ma gandesc la el,e adevarat,dar macar pe parcusul zilei,ies la o plimbare prin parc,caut sa fac ceva sa nu imi stea gandul la el non-stop,asa e mai usor si incetul cu incetul durerea trece.
Accepta situatia si mai sunt baieti,ofera-ti sansa de a iubi din nou si cauta pe altcineva,incearca totusi sa nu te avanti prea repede,asteapta sa se vindece ranile,cu trecerea timpului,e nevoie de timp,cert e ca daca vrei sa il uiti,poti...
Si sa ai grija pe viitor,cui ii incredintezi dragostea ta,nu stiu care a fost de vina dintre voi,dar daca a fost el,gandeste-te ca nu te merita, daca ai fost tu de vina, atunci...ar cam trebui sa faci ceva, daca esti tu cea vinovata, poate exista o cale de impacare.

3 răspunsuri:
| BeBebuu explică:

BlueBolty10-Ptr cu asa a fost sa fie.sad

| BlueBolty10 a răspuns:

Deci...de ce te-ai despartit de el daca il placi? thinking

| sebixx a răspuns:

Pãi, fã cevahappy, nu sta degeaba sã-ti plangi de milã, ca nu are nici-un rost, gãseste-ti o ocupatie. fã ce-ti place mai mult sa faci, si o sa mai vina si alti baieti!winking