| perryornitorinca a întrebat:

BunaTPU. acum cateva zile m.am intalnit pe strada cu un tip pe care nu il mai vazusem pana acum. Mi.a cerut facebook.ul. I l-am dat iar seara am vorbit. Dupa 2 zile mi-a zis ca ce pacat ca nu m.a intalnit mai devreme ca abia si.a facut prietena. Astazi m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.S-a despartit de prietena lui (din cate mi-a spus el nu a stat cu ea nici macar 1 saptamana!) A insistat foarte mult dar nu stiu ce sa ii raspund..adica nu il cunosc deloc si vrea deja sa fim impreuna.Nici nu e cine stie ce frumusete. Am 16 ani. P.S. Dau Funda..multumesc

Răspuns Câştigător
| TuRneR01 a răspuns:

Buna, Iti garantez 100% ca joaca la 2 mese ( este si cu tine si cu cealata). Dupa parerea mea ar trebui sa-l eviti. Din descriere pare genul de persoana afemeiata care vrea sa te duca in pat...si dupa sa-ti dea papuci

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu il cunosti bine nu cred ca ar trebui sa accepti sa fi cu el, nu il cunosti si nu sti ce intentii are, chiar daca pare de treaba, aparentele pot fi inselatoare uneori

| darrio2007 a răspuns:

Adica nu stiai nimic despre el si i-ai dat facebook-ul? Daca iti cerea altceva, ce faceai? Ii dadeai? Ce naiva poti sa fii.Si el si-a dat seama de asta.Pentru ce crezi ca vrea sa fiti impreuna? Pentru cum esti imbracata? Vrea doar sex.Gandeste de 10 ori inainte sa dai datele tale unui strain.

| Azµre a răspuns:

Ce te face să crezi că nu se va despărți și de tine când va găsi alta!

| h3r a răspuns:

Tu mai... naivă că l-ai dat!
Nu accepta nimic!

| kzd a răspuns:

Nu pare de incredere. Adica sa renunte la o relatie pentru o persoana pe care abia a cunoscut-o... ai grija, nu pare un tip in care sa investesti sentimente, cum a facut cu ea poate sa faca si cu tine

| irrumator30 a răspuns:

El cati ani are?

| Șurubelniță a răspuns:

Tipul e un aspirator de femei. Zbora din floare in floare, pentru propria distractie.
Dupa parerea mea, nu ar trebui sa ii dai importanta. De ce spun asta? Pai gandeste-te si tu, doresti sa ajungi pe lista lui de fete? Tipul este doar atras fizic de tine, nu are sentimente puternice fata de bine, eu zic ca urmareste altceva de la tine : sa faca sex si nimic mai mult. Daca ii iese, o sa mai stati ceva timp impreuna, pana gaseste pe alta mai "buna" si iti da papucii. Daca vede ca esti "taram minat", va trece la alta si tot asa mai departe.
Acum ce sa zic, totul depinde de tine. Daca vrei si tu sa te distrezi (Desi nu iti recomand asta si ti-as sugera sa stai in banca ta ca ai numai 16 ani) cupleaza-te cu el, va distrati si asta o fost tot.
Daca iti doresti o relatie serioasa, atunci mai intai cunoaste baiatul, sa stii cu cine ai de-a face. Nu stii nimic despre el, nici nu puteai afla prea multe intr-un timp mult prea scurt.
Eu zic ca daca tipul era serios, mai intai te-ar fi cunoscut mai bine, ar fi vazut care sunt calitatile si defectele tale iar daca tot i-ai fi placut, atunci te-ar fi intrebat daca vrei sa fii cu el.
Asa...ti-a zis poate si din motivul pentru a o face geloasa pe fosta lui prietena.
Sfatul meu, este sa nu te avanti in relatii cu tipi pe care nu-i cunosti cat de cat, ar trebui sa vorbesti macar o luna cu un baiat ca sa iti poti da seama de ce-i in stare, cum gandeste, care-i caracterul sau.

Sper ca ti-am fost de ajutor, o seara faina! happy

| maryus83 a răspuns:

Eu cred ca isi face prietene prea usor si renunta la ele la fel de usor, daca vrei o relatie mai lunga ar trebui sa ii spui ca se grabeste si ar trebui sa va cunoasteti mai bine inainte. daca nu il placi nu ar trebui sa incepi o relatie cu el

| generator20 a răspuns:

Mai vb cu el putin pe facebook si dupa daca n mai intri o sa iti tot lase mesaje pana o sa te lase in pace. SERIOS MERGE big grin

| AleCsuţaa a răspuns:

Bună!

Ce te face să crezi că dacă a renunţat uşor la fata aia pentru tine, nu va renunţa şi la tine aşa uşor pentru o alta?

Dacă începi o relaţie aşa de uşor, o vei termina la fel de uşor şi foarte repede.

O zi frumoasă!

| DiiDuu a răspuns:

Incearca sa il eviti. Eu asa as face. Adica nici nu va cunoasteti si deja tia cerut comb....ciudaaaaat.