| madalina_4528 a întrebat:

Bunesad maine dimineata merg la dentist la ora 8:00 sad sa imi scoata o masea care imi e gauritalaughing si nervul ala sau cum se zice imi e in afara, oare ma va durea rau?crying mi-e frica jursad

4 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Daca iti va scoate doar nervul nu si maseauaqcu totul va durea un pic in schimb daca iti va scoate maseaua cu totul nu va durea aproape deloc.Ma bucur ca ai prins curaj si o sa mergi la dentist happy Ai sa vezi ca o sa iti para bine mai tarziu cand totul va reveni la normal.Asta este doare dar sti ca nu te va mai durea deloc dupaceea! Gandeste-te la asta si succeswinking

| maradi3 a răspuns:

Unde e"dragostea"si unde e"suxul"in intrebarea asta? Banuiesc ca te doare insa,n-ai nimerit bine! Ai un singur atuu,te doare maseaua si de-aia n-ai nimerit unde trebuia! Fii barbata! Mergi la dentist, fa-l fericit si pe ala ca face bani, apoi si pe tine ca n-o sa te mai doara!

| bluebios a răspuns:

Dupa ce o sa ti se faca anestezie nu o sa simti absolut nimic. O sa simti o mica intepatura atunci cand o sa-ti faca anestezia, dar durerea este foarte suportabila. Chiar nu ai nici un motiv sa te temi.

| HappyUserUnknown a răspuns:

Wellll...durerea ar fi mai mare daca nu ai scoate maseaua. E adevarat ca o sa te doara cam tare (depinde acum si de anestezic), dar crede-ma, mai bine suferi un pic maine, decat sa suferi toata viatawinking! Bafta si fii puternica devil!