| qasdfghjklp a întrebat:

Bune TPU!:* am o problema ma in dragostesad mie imi place de un baiat si din cate am inteles si lui ii place de mine... vorbim prin mesaje, la telefon, ne intalnim... dar a aparut alt baiat caruia ii place de mine. chiar nu vreau sa il ranesc. este un baiat de treaba problema este ca el are 22 de ani iar eu 14sad. nu il plac, dar nici nu vreau sa il ranesc, ma inteleg foarte bine cu el. si imi este frica ca daca il voi refuza nu va mai fi la fel. sad va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| TTdsIulia a răspuns:

Ii poti spune clar ca esti mai mica, si varsta este destul de importanta, nu vrei sa il ranesti si e normal pentru ca acum iti este prieten dar gandeste-te ca daca iei o alta decizie mai tarziu poti sa o regreti. nu il iubesti deci trebuie sa iti faci curaj sa ii zici ca iti pare rau dar vrei sa ramaneti doar prieteni si ca niciodata nu ai tinut la el mai mult de atat. daca nu vrea sa profite de tine atunci o sa accepte asta si o sa se poarte la fel happy sper ca ti-am fost de ajutor :*

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tie iti place de baiatul cu care esti, doar ca trebuie sa lamuresti problema si cu cel de 22 de ani.
Vei gasi un mod sa stai de vorba cu el,civilizat si frumos,si-i vei spune ca esti prea mica sa te avanti acum intr-o relatie,ca puteti ramane buni amici dar nimic mai mult.
Daca te referi la varsta ta,va intelege si va da inapoi, indiferent ce ganduri are cu tine, bune sau rele!
Succes!

| MMihai a răspuns:

Nu sunt beat, dar nu am înțeles nimic.
Ce vârste au cei 2 băieți?
Unul are 22 dar nu am înțeles dacă este primul sau al doilea.
Cel de 22 cred că ar vrea sex, iar tu ești cam mică, pentru așa ceva.
Reformulează întrebarea, mai explicit!

| Rebecca a răspuns:

Tu il placi pe primul, deci nu are rost sa renunti la el, pentru celalat, pentru ca vei regreta in cele din urma.
Vorbeste cu cel de 22 de ani, si explica'i ca placi pe altcineva, si nu puteti fi decat prieteni. Va intelege

| xCatastrophe a răspuns:

Stii cred ar trebui sa- inviti undeva la un suc, cafea ceva sa vorbiti. Apoi cu zaharelul, din vorba in vorba, ii explici ca nu te simti atrasa de el, daca iti este prieten catusi de putin v-a intelege si cu timpul va accepta asta. Poate nu va fi asa dar eu sper sa te ajute.Sigur ramaneti prietenismug big grin.

| lokitaakrisuuu a răspuns:

Buna! Eu te sfathuiesk.sa`l iei pe cel ceva mai mic.cel mare sigur va vrea sa isi bata joc! Pe bune.nu te lasa fraierita,,.mai bine pierzi o prietenie cu cineva,,. decat sa isi bata cineva joc de tine.