| LittleLady a întrebat:

am o mica problema cu un baiat.deci noi ne cunoastea de mult timp, de prin clasa intai si el ma place dar eu nu! La scoala nu imi arata asta in schimb imi tot lasa mesaje si pe telefon si pe facebook si intr-un fel ma enerveaza.Acum de cand sunt in clasa a saptea vorbim mai des si m-am apropiat de el foarte mult, dar tot nu am ajuns sa-l iubesc(si nici nu vreau asta).E de treaba.imi e foarte frica de momentul in care o sa ma intrebe daca vreau sa fim impreuna pentru ca nu vreau nici sa-i ranesc sentimentele dar nici sa accept sa fiu cu el! Sper sa nu se intample asta,sa nu ma roage niciodata, pentru ca mie imi place de alt baiat si toata rutina asta zilnica ma cam enerveaza...Voi ce parere aveti? Va rog sa ma ajutati cu un sfat sau o parere personala.Dau si fundita.Va rog mult ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| Rayzzor a răspuns:

Ce fel de mesaje iti lasa pe telefon/ facebook?

| LittleLady explică (pentru Rayzzor):

MESAJE DE GENUL:imi place de tine, te iubesc, esti foarte frumoasa...

| Vvistula a răspuns:

Spune-i direct ca nu il placi si ca vrei sa fiti doar prieteni. Asa o sa inteleaga si nu o sa se mai comporte asa cu tine.

| cristella a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbiti despre aceasta, si sa-l faci sa inteleaga ca iti face mai mult neplacere