| sveNik a întrebat:

Bune TPU, sunt intr-o perioada grea, m-a lasat prietena... si in ultimul timp o visez aproape in fiecare noapte, am ceva probleme psihologice? :C sunt o persoane ce nu tine mine visurile si nu prea visam dar acum :X

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ai probleme psihologice,esti doar in perioada de tranzitie,de la despartire,inapoi la viata normala,ceea ce nu e usor.
Probabil ca te-a suparat si te-a ranit despartirea voastra,desi incerci sa uiti si iti umpli mintea cu altceva in timpul zilei.
Noaptea insa,cand creierul este mare parte in repaus,toate gandurile si nelinistea adunate in subconstientul tau,ies la iveala,ca un film,in visele tale.
Cu alte cuvinte,chiar daca aparent treci cu succes peste despartire,ea te preocupa mult,lucru demonstrat de visele tale.
Cu timpul,te vei linisti insa si visele de genul asta vor deveni mai rare,pana vor disparea cu totul.
Nu manca tarziu seara,nu dormi cu stomacul incarcat, urmareste comedii sau citeste o carte usoara inainte de somn, eventual bea si un ceai de tei, posibil sa te ajute mult!
Si, curaj!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și unde te-a lăsat? În gară, pe scările blocului?
Nu este un capăt de drum la ea, se întâmplă.
Orie început are un sfârșit pentru a veni un alt început.
Crede în tine și privește partea bună a lucrurilor.
www.elystar.ro
Pa, pa.

| Oana92 a răspuns:

Te gandesti prea mult la ea, de asta o visezi. Din ce ai descris aici nu ai nicio problema psihica, dar nu te mai gandi atata la ea ca o sa faci depresie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu s-a terminat lumea lângă o fată, va veni ea fata potrivită pentru tine.
Fii optimist, nu gândi negativ.
Capul sus, nu ai probleme psihologice!
Te pup!