| Nastia a întrebat:

C inseamna pentru voi persoana perfecta? jumatatea voastra cum ar fi?

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Nu cred ca exista persoane perfecte, fiecare avem imperfectiuni dar cel mai important la o persoana este sinceritatea, corectitudinea. Eu oricum mi-am gasit jumatatea cu mult timp in urma si cam asta am urmarit, sa fie sincer si corect, sa stiu ca ma iubeste, ca este curat, fidel si e pentru. casa.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista persoana perfeta, iar cei care o asteapta, raman singuri. Important e ca omul de langa tine sa nu aiba defecte pe care sa nu le poti suporta, sa aiba calitatile absolut necesare si suma calitatilor lui sa fie mai mare decat suma defectelor. Vezi tu, ceea ce tie ti se pare un defect, mie mi se poate parea o calitate, asa ca totul e relativ.

Anna
| Anna a răspuns:

Stiu ca nu exista perfectiune dar cred ca fata a vrut sa intrebe cum iti dai seama cand iti intalnesti jumatatea si cum am descrie portretul unei persoane perfecte(incluzand defectele). Persoana perfecta este cea care te accepta asa cum esti cu bune si cu rele, care te iubeste pentru ceea ce esti nu pentru felul in care arati si care te atentioneaza cu blandete si dragoste cand gresesti.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Persoana perfecta, nu exista, uneori, tocmai micile imperfectiuni fac o persoana sa para, sa fie deosebita, sharmanta, atragatoare...
Jumatatea mea trebuie sa fie pe aceiasi lungime de unda cu mine, sa ma placa pentru ceea ce sunt, nu pentru ceea ce am sau nu am, sa imi respecte familia, sa imi inteleaga si respecte activitatea profesionala, sa am ce discuta cu el...restul, deja sunt detalii intime... blushing

lolita
| lolita a răspuns:

Perfectiune nu exisa, eu deja mi-am intalniyt jumatatea ste ca si mie dar baiat happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

NICI O PERSOANA NU POATE FI PERFECTA. JUMATATEA MEA TREBUIE SA AIBA INTEIGENTA, CURAJ SI SINCERITATE big grin

assiris
| assiris a răspuns:

Persoana perfecta nu exista si nici nu ar trebui sa existe pentru ca ar stanjeni pe cei imperfecti din jur. Intr-o casnicie/prietenie/amicitie/etc. tocmai imperfectiunile sunt sarea si piperul.

eileen
| eileen a răspuns:

Jumatatea mea ar avea defectele cu care as putea trai si calitatile fara de care as muri.

| Misterious a răspuns:

Persoana perfecta trebuie in anumit fel sa te completeze eu sunt foarte impulsiva pe cand prietenul meu e foarte ganditor sta si analizeaza...eu sunt mai romantica el mai distant cu toate asta stiu ca ma iubeste...nu stiu ..cred ca pana si in modul in care persoana iubita te priveste ar fi un atuu...cum a spus si nicole...sinceritatea...e cel mai important aspect..defectele sunt trecute cu vederea logic fiind ele mici ajung sa fie iubite...

| selef a răspuns:

Nu cred in perfectiune. Jumatatea mea 55.

| pms a răspuns:

Cum ziceam mai demult... persoana care se aproprie cat mai mult de perfectiune, nu cea perfecta. Baiatul perfect epntru mine ar trebui sa-mi aduca flori, fara sa aiba un motiv, sa ma iubeasca pentru ceea ce sunt, sa ma inteleaga, sa ma poata asculta, sa fie dispus sa fie cel mai bun prieten pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista persoana perfecta... Jumatatea este acea persoana care te completeaza si te face sa te simti implint.