| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in jumatatea perfecta? Credeti ca fiecare om are o jumatate, o persoana cu care e perfect compatibil/compatibila?

Răspuns Câştigător
| andrei1993s a răspuns:

Mersi! Trebuie sa existe, doar ca ea nu stie de mine si eu nu stiu de ea. Am observat, pe baza de experienta, ca iubirea vine cand nu te astepti. Mereu in viata mi s-a intamplat fix cand ziceam "gata, renunt", fix atunci ceva sa vina sa imi schimbe decizia.

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,Nu,nu exista oamenii perfecti, eu cred in monogamia care dureaza intre 3-5 anii, omul este o fiinta poligama sexuala desi nu cred ca o sa stau cu cineva o viata sau ea cu mine, in fine la ora actuala nu cred in iubire, jumatati, povesti, basme romantice

| RAY a răspuns:

Acum 30 minute | Endoryus a răspuns (pentru Zoeyyy):
Ba da. Primesc 70 de notificari. Intrebari si raspunsuri sterse la greu. Ce patetic este omul asta, nu il credeam in stare de asa ceva.

eu te credeam un ateu rational, ca rational trebuie sa poti dovedi ceea ce afirmi, nu te am raportat omule, ce crezi ca am stat sa raportez 70 de raspunsuri, de parca altceva nu am ce face, cand afirmi ceva dovedeste macar sau macar da un argument rational, isi repet ca mi au fost sterse si mie 20 de raspunsuri si intrebari

http://www.descopera.org/erorile-cognitive/

citeste acest articol

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Chestia naspa este ca "pe la jumatate" simti primul impuls al atractiei; iar asta se numeste impuls animalic.winking laughing laughing laughing

| deeeaqq a răspuns:

Eu şi cu mine, perechea perfectă

| anonim_4396 explică (pentru deeeaqq):

Ar fi si asta o varianta..mai putin placuta

| Necunoscut112 a răspuns:

Cu siguranţă, nu. Există persoane agreabile care pot forma relaţii de orice fel, foarte uşor, dar există şi persoane antipatice/nesuferite/obositoare/plictisitoare/disperate/needucate/posesive/cicalitoare etc. care au şanse extrem de mici să găsească o persoană pe placul lor, care să le accepte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haios. Vad ca nu mai ai ignore de la ray laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mda.Ce bucurie.Tu inca mai ai?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da. Poate ma tine 3 ani ca data trecuta, ca tot el sa ma scoata dupa. To be continued

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-ai nimic de pierdut.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ba da. Primesc 70 de notificari. Intrebari si raspunsuri sterse la greu. Ce patetic este omul asta, nu il credeam in stare de asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu.Eh,nu ma mira, n-aveam asteptari prea mari de la el.Nu suporta sa fie contrazis.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Endroys nu are cu ce sa ma contrazica,eu nu m-am contrazis cu el,nu e adevarat asa ceva,ba da accept orice idee rationala, daca cineva imi dovedeste ca exista dumnezeu, fantome, spiridusi, zane sau ca nu conteaza aspctul fizic il voi crede, am prieteni crestini, nu ignor alte gandiri le accept

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Iar te abati de la subiect. Tipic tie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aoleu. Stiu Zoe ca nu ne cunoastem macar, dar dai te rog ignore. Macar pe aici sa nu ii mai vad rahaturile. Deja m/am saturat de el.

Ps. Endoryus AGRAMATULE. ENDORYUS

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oricum aveam de gand sa o fac.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi. Chiar esti de treaba laughing

| DaNaX20 a răspuns:

Cred ca unii s-au nascut intregi de nu-si gasesc jumatatea.

| andrei1993s a răspuns:

Nimic nu e perfect, dar aproape perfect, adica cam ce iti doresti, sigur exista. Inca o caut.

| anonim_4396 explică (pentru andrei1993s):

Sper sa o gasesti

| anonim_4396 explică (pentru andrei1993s):

Ce frumos

| andrei1993s a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi! Trebuie sa existe, doar ca ea nu stie de mine si eu nu stiu de ea. Am observat, pe baza de experienta, ca iubirea vine cand nu te astepti. Mereu in viata mi s-a intamplat fix cand ziceam "gata, renunt", fix atunci ceva sa vina sa imi schimbe decizia.

| NuDauNume007 a răspuns:

Or sanse de 1 la 100000 da daca o gasesti/il găsesti nu ai ce sa vrei mai mult