| alone a întrebat:

C parere aveti d relatile free dar unde exista multa iubire?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Contradictie de termeni...
Free sex inseamna ca mergi undeva sa te scarpini, sa scapi de mancarime, nu exista sentiment in asta.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Relatiile "free" pot rezista daca la asta te referi dar doar daca iubirea de care spui tu nu ca se pastreaza ca asa nu rezista.Doar daca ea se face si mai multa ca sa ma exprim asa. Distanta e un factor extrem de greu de invins, dar daca iubirea este mereu alimentata atunci ele rezista. Dar trebuie si un plan de viitor bine facut pentru ca nu poti avea o relatie free o viata intreaga.Deci trebuie un scop, pana la urma sa ajungi undeva cu relatia.Altfel nu are sens, nu merita, e fara rost.Bafta!

| nobody_9468 a răspuns:

Si eu sunt implicata intr-o astfel de "relatie", cred ca daca vreau ar deveni o relatie reala, dar nu stiu daca vreau asta!
Nu exista iubire intr-o astfel de relatie, bine-daca fata e proasta si mai pune si un pic de suflet, asta e altcevahee hee. Cred ca in cazul meu, e vorba doar de atasare, era si normal:chiar daca la inceput el ma facea nebuna si eu pe el antipatic eram sigura ca va fi ceva intre noi, intodeauna am avut intuitie in chestiile asteahappy. In ultimul timp m-am detasat de el, plus ca imi este teama de momentul in care el isi va gasi pe una cu care vrea ceva serios, asa ca:totul e ok momentan, cand va veni voi decide daca vom continua ceva serios sau se termina si ramanem doar prieteni, fara sa ne intalnim atat de des cum o faceam inaintehappy.
Astfel de relatii se suspenda in momentul in care unul dintre cei doi implicati se plictiseste de celalalt si isi gaseste pe alta'/altu'.

Bafta.

| Georgiana2905 a răspuns:

Ce inseamna relatie free ca eu cand ma gandesc la o relatie free ma gandesc exact la faltul ca amandoi avem libertate deplina, avand voie sa facem orice. Despre o astfel de relatie cred ca merge atata timp cat capusorul tau stie exact ca aceasta relatie este una libera unde fiecare are statutul sau si nu depinde de celalalt. Aceste relatii free sunt cele care implica mai mult sex zic eu, nu atatea sentimente, gelozia ar trebui sa lipsesca sau sa fie sarea. O astfel de relatie are dulceata ei... sunt multe parti pozitive si aici. Am trait odata o astfel de relatie.

| Miauti a răspuns:

Eu inteleg alceva. De exemplu un cuplu se plitiseste de relatiile lor sexuale si ar dori sa faca sex cu un alt cuplu care sunt plitisiti si ei.

| Newk a răspuns:

Hmm cum adica relatiile free?

| gogusamsung a răspuns:

Ce e aia relație free?