| iMuffin a întrebat:

Ce parere aveti de relatile la distanta?

Răspuns Câştigător
| Iuliana94 a răspuns:

Numai prostii.Relatiile la distanta dureaza, nu mai vorbiti aiurea. Totul depinde de comunicare, de incredere si de iubirea pe care o pui in acea relatie.Totul depinde de cei 2, degeaba influenteaza cei din jur ca nu o sa mearga nimic intre ei, pentru ca nu o sa se vada si sa nu sa se simta unul pe celalalt o perioada de timp. NU! Nu apleca urechea la ce care nu sunt de acord.Fiecare are parerea lui, dar eu iti spun sincer ca o relatie la distanta functioneaza si este foarte frumoasa.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Rar rezista in timp o relatie la distanta, si eu am avut una care a durat 5 ani dar am ajuns la concluzia ca e numai pierdere de timp pentru ca tu nu sti ce face el, el nu stie ce faci tu, va vedeti rar si asa mai departe

| VadTot a răspuns:

Foarte Efemere! Dar daca ai sub 17 ani sunt frumoase dar ai grija sa nu pui prea mult suflet ok?

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Nu rezista. Pe parcurs intalnesti alte persoane, si nu poti astepta o viata. Ai nevoie si de apropiere fizica.

| Neinteresantul a răspuns:

Sentimente sunt. Depinde cui le oferi. Relatiile la distanta sunt destul de dificile, trebuie comunicare in permanenta, incredere, rabdare. Multe se termina repede. Cele lungi se termina urat. Daca persoana respectiva merita, de ce nu? Problema principala ramane distanta... o sa vrei sa fii langa acea persoana, s-o ti in brate, s-o saruti, sa faceti dragoste, etc. Daca ai pana in 19 - 20 de ani, atunci poti incerca. Daca ai mai mult, e mai greu. Deja trebuie sa-ti alegi cu foarte mare grija prioritatile in viata.

| Nordic a răspuns:

Am una. E greu, foarte greu, dar plăcut în acelaşti timp. Greu de explicat. Eu sunt cu ea de mai bine de un an jumate. Şi nu ştiu cum să-ţi zic dar între noi sunt 2000 km laughing Sunt posibile, pot fi şi de durată dar rar. Depinde de cei doi. E nevoie de încredere, răbdare, şi evident sinceritate. Dar mă rog, trebuie să ajung eu la ea în câtva timp happy

| Anonima264 a răspuns:

Pai relatiile de la distanta esuaza aproape mereu!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Buna,eu cred ca relatiile la distanta nu dureaza deoarece daca nu te intalnesti cu el/ea o buna perioada de timp crezi ca la un moment dat te inseala, chiar daca vorbiti la tel si pe mess mai tot timpul. Dupa o anumita perioada de timp incepe sa iti placa de altcineva iar persoana care e la distanta incepe sa nu mai conteze atat de mult deoarece nu puteti sa va prea intalniti.Cam asta e parerea mea, acum tu faci ce vrei:*

| Mαdαliηα a răspuns:

Nu sunt contra, dar doare destul de tare... ajungi sa iubesti atat de mult si iti doresti sa atingi acea persoana, sa o mangai, sa o saruti... si pe zi ce trece e dorinta si mai mare si atunci iti dai seama cat de mult iubesti persoana aia si ca nu poti fara ea. chiar daca vorbiti doar la telefon si pe mess sau va mai vedeti din cand in cand dar foarte rar, v-ati atasat foarte mult unu de altu :3 nu te sfatuiesc sa incerci, dar daca ai gasit o persoana care o placi nu stiu incearca dar sa te astepti la orice kiss

| jess179 a răspuns:

Sunt facute sa se destrame, pentru ca doi oameni nu se pot iubi daca nu sunt unul langa altul. Atunci cand pleci de langa persoana iubita, uiti de ea, si asa se pierde si dragostea.Asta e parerea mea.

| mady04 a răspuns:

Eu am o astfel de relatie si e destul de ok, nu ne vedem foarte des dar pasiunea ramane tocmai fiindca ne vedem doar din cand in cand il surprinzi mai mereu cu ceva nou, mi se pare totul ok chiar daca nu-l simti langa tine cand va vedeti puteti face orice ( si nebuniilaughing

| Leo10 a răspuns:

Eu nu as putea avea o relatie la distanta.