| anonim_1471 a întrebat:

Ca de obicei, destinul meu frumos ma pune sa aleg(ca de multe ori, dealtfel). si m-am gandit mai bine, si am nevoie de ajutorul vostru.Am de ales intre 3 baieti:
1. ce-l mai bun prieten al fratelui meu; are prietena; ne intelegem super. dar nu vrea sa fie cu mine(i-am zis ce sentimente am fata de el si nu a reactionat). aici as vrea sa imi ziceti ce ati face:la-ti astepta sau ati trece peste.
2.fostul meu prieten, care m-a mintit, si acum a revenit in viata mea cu texte de genu"da stii printesa, tot timpul te-am iubit". si faza e ca nu il prea cred...
si 3.actualul meu prieten, cu care ma inteleg super bine; imi zice ca ma iubeste, adora etc.

DECI AM NEVOIE DE AJUTORRRR! DAU FUNDAAAAAAAA

Răspuns Câştigător
| Ru_6428 a răspuns:

1 Are prietena deci niciodata sa nu-ti cladesti fericirea pe nefericirea altcuiva!

2 Cine a gresit o data, greseste si a 2-a oara si asa mai departe.

3 Spui ca ai un actual prieten cu care te intelegi bine, te iubeste, va intelegeti perfect si te gandesti la altii?! La altii care te-au sfidat, te-au evitat?! Cum crezi ca ar reactiona daca ar citi intrebarea ta?! Sincer, ar fi foarte urat din partea ta sa te desparti cu el pentru alte persoane, dar tot sincer iti spun ca nu cred ca il iubesti daca pui o astfel de intrebare si daca te gandesti la altii, si daca e doar o senzatie de atasare, nu-i mai da sperante, nu-l mai amagi si spune-i sincer ce simti pentru el!
Adevarat, viata iti da posibilitatea de a alege, dar nu stiu cum poti lasa un suflet iubitor pe unul pustiu, care te-a lasat si e gata sa o faca iar(cazul 2) sau care te evita(cazul 1). Croitorul masoara de 7 ori si taie o singura data, gandeste-te bine inainte de a face ceva ce mai tarziu poti regreta! Te pup.

14 răspunsuri:
| Allexis a răspuns:

Eu nu vad unde ai tu de ales. Primul nu vrea sa fie cu tine, al doilea nu te vrea decat pentru sex, eventual, in rest o sa isi bata joc de tine, iar al treilea, cel cu care esti, te iubeste (cel putin teoretic) si habar nu are ca tu nu il iubesti si vrei cu altii... happy

| mdany a răspuns:

Buna.
1. Daca are prietena nici nu te gandi ca o lasa, si daca nici nu te baga in seama nu mai insista, pentru. ca nu-i place.
2. Daca te-a mintit te va minti in continuare.
3.Pai daca te place si va intelegeti bine, de ce sa nu il alegi pe actualul?!

| Lummy a răspuns:

Alege cu inima:X:X actualul ar trebui sa fie cel mai imp pentru tinebig grin nu-l laa pentru nimeni, mai ales pentru fostii loser...eu asa as face

| Ru_6428 a răspuns:

Oricand :*

| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

Daca te intelegi bine cu prietenul tau actual ce mai intrebi
primul nu e disponibil
al 2-lea te-a mintit
al 3-lea e numai al tau
profita de asta

pa, pa

| Gabbytzu a răspuns:

Pai eu as ramane cu actualul meu prieten
Daca zici ca pr cel mai bun al fratelui tau nu a reactionat cand i'ai spus ca'l iubesti si in plus are prietena deci nu te iubeste
Iar fostul tau prieten te'a mintit.Acum nu stiu cat de grava a fost minciuna... Poate nu a fost cu intentie.

| VampireDeea144 a răspuns:

Eu as zice sa stai cu actualul prieten pentru ca si prietenul fratelui tau dar si fostul tau prieten isi vor bate joc de tine fiindca prietenul fratelui tau are deja o iubita si fostul tau iubit nu cred ca te va iubi cu adevarat din moment ce te-a mintit nu mai poti avea incredere in el...ai grija ce faci.asta e doar parerea meawinking pupiciiibig hug funda?batting eyelashes:*:*:*

| Jurnaldedecembrie a răspuns:

rolling on the floor esti cu capu! Pe bune! Cu siguranta ai pana in 15 ani...
1.Cum te gandesti tu sa fii cu prietenul fratelui tau daca el nici nu te baga in seama?rolling on the floor
2.Tu chiar il mai iei in serios pe fostul tau prieten?
3.De ce sa te desparti de actualul tau prieten daca totul e bine?

| anonim_1471 explică:

Multumesc mult "R"...chiar aveam nevoie de un astfel de commentariutongue

| sophy_5853 a răspuns:

Sti cum se spune, mancarea reincalzita nu mai are acelasi gust.deci faza cu fostul prieten pica. Au existat motive pentru care ati hotarat sa va despartiti si chiar daca acum poate le-ai uitat, el cu siguranta a ramas la fel, deci probleme vor mai fi in continuare. In plus, replici d'astea " stii printesa, te-am iubit tot timpul" pe mine nu ma conving deloc, dimpotriva am impresia ca sunt asa un pic la misto, daca intelegi ce vreau sa spunwinking
In al doilea rand, nu cred ca ar merge cu prietenul fratelui tau, si aici sunt o gramada de motive. Am trecut si eu prin situatia asta, dar am renuntat destul de repede, deoarece nu suport oamenii nehotarati. Probabil nu vrea sa isi strice prietenia cu fratele tau sau sa existe vreun conflict intre ei, mai ales ca are si prietena, poate tine la ea si nu vrea sa o paraseascawinking probabil te considera o fata super simpatica si ii place sa fie amicul tau, dar nu vede o relatie cu tine. Deci, ar trebui sa faci si tu la fel, nu are rost sa astepti.
Prietenul tau mi se pare alegerea cea mai potrivita, pare ca tine la tine si macar lucrurile dintre voi sunt clare. S-ar putea sa faci o alegere gresita si dupa un timp sa regreti ca l-ai pierdut. Eeh, acum tu sti cel mai bine :*

| Andreea_3136 a răspuns:

Actualul. restul par doar nist tipi care vor sa profitewinking :*

| Dylau13 a răspuns:

1 as zice sa stya cu prietenul tau.2 esti mai cu ansul pe sus. 3 nu te da la prietenula ltei fete...

| AiOtsuka a răspuns:

Pai primul nici sa nu te gandesti, daca nu a reactionat nicicum inseamna ca nu-i pasa, nu-ti fa iluzii de genu "ma place, dar vrea sa para hard to get" no way my dear oh go on. Al doilea nici atat happy daca te-a mintit o data o va face-o si a doua, vulpea-si schimba blana, dar naravul nu. Eu zic ca ar trebui sa ii dai o sansa prietenului tau big grin... fundita?batting eyelashes

| alexandra_3699 a răspuns:

Eu as alege 3