| RAY a întrebat:

Ca fata cand te joci cu un baiat si cand isi bati joc de el cand il manipulezi si il faci catelusul tau, isi creaza multa placere facand asta?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Slabiciunea barbatului s-a numit mereu femeia, in fata femeilor suntem praf daca avem sentimente fata de ele.

67 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu, e pentru oameni de rahat si slabi, care au nevoie de confirmarea altora

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Tu niciodata nu te-ai jucat?

| Drimmero a răspuns:

Daca esti barbat, nu accepti sa fii calcat in picioare, indiferent ca iubesti, pui piciorul in prag si arati cine e purtatorul de masculinitate dintre tine si 'manipulatoare'.

Oricum, trebuie sa fii lovit rau in teasta ca sa iti bati joc de un om, nu as putea sa-mi bat joc de un om niciodata, indiferent ca e fata sau baiat.

| RAY explică (pentru Drimmero):

E nu poti accepta pe naiba, barbatul poate fi manipulat usor emotional, sexual, femeia are arme foarte bune de a face multi barbati sa la cada la picioarele ei, sa fie catelusul ei

| RAY explică (pentru Drimmero):

Bravo ca recunosti, meriti aplauze pentru sinceritate, vezi ca stii, vezi si rata de sinucideri 3/1, un barbat isi revine dintr o relatie esuata cica in 6 luni o femeie in 2 saptamanii asta daca nu te a inselat in timpul relatiei si nu a fugit la altul ca asa fac multe, te trezesti ca esti singur in relatie la propiu

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Femeile au capacitatea mai mare sa gaseasca alt partener sa se treaca mai repede peste o despartire, dar totusi,, noi barbatii de ce suferim mai mult? Eu cred ca atat noi, cat si ele suferim la fel daca in relatie s-a impus iubirea de la bun inceput

| RAY explică (pentru Drimmero):

Pentru ca ele se folosesc de tine apoi pa, de asta nu nici o iubire

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nici ca pot sa generalizez asta, nu cred ca toate femeile sunt la fel, nu am stat sa le cunosc pe toate 4 miliarde sau cate sunt pe pamant, deci nu are rost sa generalizez.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nici eu fi calm, nu generalizam nimic, gunaoie sunt de ambele sexe

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Asa e, omul prin definitia lui e un gunoi, indiferent de sex.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Glumeasc man nici eu fi calm, e bine ca evoluezi ca om

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Slabiciunea barbatului s-a numit mereu femeia, in fata femeilor suntem praf daca avem sentimente fata de ele.

| Freya1 a răspuns:

Nici un om normal nu ar vrea sa faca asta unei alte persoane.Se mai intampla cand vrei sa fi un pic mai rasfatat decat de obicei dar atata timp cat este reciproc si si cealalta persoana este de acord sa iti faca mofturile nu este nimic gresit.Probabil ca da o fata s-ar simti bine sa ii faca asta unui baiat daca 1.Este retardata 2. Si-o merita ala iar ea se razbuna

| RAY explică (pentru Freya1):

Eu vreau sa stiu daca asta naste placere pentru respectiva fata, posibil ca da

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Pai daca face asta ceva are in potriva omului deci automat ii place ca il vede chinuit

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Pt că m-am maturizat.

| RAY explică (pentru Freya1):

Unele se si razbuna din cauza unor badboys

| GoldenZenith a răspuns:

Depinde de fata. Unele sunt prea tâmpe să facă asta. Bineînțeles că e o satisfacție sa vezi, ca fata, că poți să faci dintr-un băiat/bărbat ce vrei tu. Dar după, ghici ce! Tipa se plictisește de el.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Corect asa e, nu vad ce iubire e in asta, e doar bataie de joc atat

| Xelon a răspuns (pentru RAY):

Ray,sa iubesti nu inseamna sa fi prost

| RAY explică (pentru Xelon):

Iubirea te tampeste man, te face orb, fetele stiu sa isi foloseasca armele foarte bine, noi suntem slabi emotional, cand iubim am face orice pentru ea

| Xelon a răspuns (pentru RAY):

Aici sa stii ca conteaza multe,eu am un principiu simplu, barbatul face primul pas la inceput, dar dupa, atunci cand baiatul face un pas trebuie sa faca si fata altfel relatie nu va functiona, nu imi plac oamenii care trag cu disperare de o relatie, de obicei ca sa nu ajungi "catel" iti impui niste reguli pe care le respecti, iubirea inseamna respect si daca nu esti respectat te retragi.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Si tu meriti fundita, dar el mereu sa crezut lipsit de sentimente de asta am dat, in sf recunoaste ca exista iubirea

| GoldenZenith a răspuns:

Sigur că nu este iubire în treaba asta happy

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Tu te-ai jucat vreodata cu un baiat?

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Da.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Si ti-a placut?

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Da. Ți-am zis, e satisfăcător sa vezi ce influenta poți avea asupra altei persoane, dar nu am mai făcut asta de mult.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

De ce ai renuntat sa faci asa ceva sau de ce nu ai mai facut asa ceva?

| Xelon a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sper ca nu vorbesti de amicu' meu Drim laughing

| Speed99 a răspuns:

Eu unul nu pun botul la d-astea. Poate sa fie si model Victoria's Secret - daca miros manipulare, imi bag piciorul in ea si in tot ce inseamna personalitatea ei de rahat.

| RAY explică (pentru Speed99):

Asa era si drimmero acum o luna, sa te vad cand iubesti cu devarat

| Speed99 a răspuns (pentru RAY):

Si ce vrei sa spui, ca Drimmero a iubit cu adevarat, de asta a fost "manipulat"? Exagerezi.

Aici nici macar nu e vorba daca iubesc cu adevarat sau nu - chiar si daca ar fi cazul, tot la fel as actiona. Nu pot inghitii o persoana manipulatoare.

| RAY explică (pentru Speed99):

Nu e vorba de nici o manipulare nici ca el iubeste, si ca el a inteles ca iubirea te orbeste, te tampeste stiintific vorbind, barbati sunt slabi emotional pentru ca ei isi folosesc latura rationala mai mult

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu cumva e invers? Latura rationala e folosita mai putin.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Eu credeam ca barbati gandesc mai rational ma insel?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Da,femeile gandesc mai rational, noi barbatii suntem condusi de instincte

| RAY explică (pentru Drimmero):

In seara asta te-ai deschis foarte mult, asta e bine, e un nou inceput in viata ta

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

Nu am numit asta joacă și nu mi-am bătut joc de nimeni pentru satisfacția mea profitând de slăbiciunea lor vizavi de ce are o femeie intre picioare cum fac altele care se cred femei fatale. O femeie poate găsi satisfacție și în lucruri mai finute

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Doar tu stii adevarul

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Inspre ce bati?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Sa fi soldat in al patrulea reich https://www.youtube.com/watch?v=X6sXIoYOnps

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu m-ai nimerit, nu sunt fan al Germaniei naziste.

| Speed99 a răspuns (pentru RAY):

Lol, nu vezi cat generalizezi? Nu ma cunosti, deci nu incerca sa-mi bagi pe gat ca eu, la momentul de față, sunt usor de manipulat. Am experientele mele.

| RAY explică (pentru Speed99):

Nu ai inteles ce am vrut sa sa afirm, nu am facut nici o generalizare, nu ma intelege in mod rational si in mod emotional

| AnastasiaK a răspuns:

Nu, nu imi creeaza placere, insa ma amuza si aleg sa o fac cand stiu ca barbatul respectiv a facut ceva asemanator cu mai multe femei. Sunt constienta ca asta nu ma face cu nimic mai buna decat el, dar scopul meu nu e sa fiu mai buna, ci sa ma distrez si sa-i intorc "favoarea" pe care a facut-o el altora. Le las pe altele sa fie bune in astfel de situatii. Eu imi asum aceasta doza de imoralitate. Insa, repet, doar cu anumiti barbati, cei care, din punctul meu de vedere, si-o merita.

| RAY explică (pentru AnastasiaK):

De unde stii ca a mai facut-o cu altele?

| AnastasiaK a răspuns (pentru RAY):

Exista cazuri in care il cunosc cu ceva timp inainte sa incep sa "ma joc" cu el, iar in astfel de situatii am vazut deja cum a procedat cu anumite femei. De altfel, genul acesta de barbat se poate ghici si dupa comportament pentru ca si el "se joaca", da sperante false, incearca sa manipuleze, de cele mai multe ori prin minciuni. Cand cunosc astfel de barbati, de multe ori vad comportamentul lor ca pe o provocare. Daca ei vor sa se joace, eu doar le demonstrez ca ma pricep un pic mai bine la asta. Era si un citat care mi-a placut foarte mult intr-o perioada: "I heard you're a player. Nice to meet you, I'm the coach". Bine, trebuie sa am si timp de prostii d-astea. Chiar daca pot fi distractive, nu vor deveni niciodata prioritati.

| RAY explică (pentru AnastasiaK):

Te cred

| PersonajFictiv a răspuns:

Unele cauta drama in asta, gasesc placere in a te face sa suferi, in a-si demonstra lor ca pot sa isi bata joc de cineva, ca pot sa joace teatru si sa foloseasca un tip dar asta e doar masca lor.
Acel tip e interesat doar de masca lor, nu de ea, ca si persoana fiind sincera.
Cand isi da masca jos dispare si tipul, sau cand se prinde tipul ala ca e o manipulatoare infecta.
Simt ce simti si tu cand progresezi in viata, ele asociaza ceea ce fac ( manipulare, minciuna ) cu progresul ( au sentimentul ca au realizat ceva - unele din ele ) in loc sa il asocieze cu sentimentul de vina ca isi bate joc de timpul cuiva, timp pe care ele nu o sa fie capabile sa il de-a inapoi acelei persoane.
Dar sunt si de sex masculin care fac asta.
Deci toti care o fac sunt niste nimicuri, niste oameni josnici, care au ales drumul asta.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Sunt multe fete care fac asta nu?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Sunt destule care o fac, de aia conteaza sa vorbesti cu o fata cu caracter.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Dar de unde sa stii ca aia e sincera?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Judeca dupa fapte, nu dupa vorbe.
Vezi ce face, nu ce zice.
Daca ce zice nu e = cu ce face, gandeste-te de ce e asa.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Unele stiu cum sa te manipuleze te chiar crezi ca te iubeste cu adevarat, isi ofera si dovezii si de toate

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Ei da, ce fapte? Daca eu patesc ceva,vine plangand la spital, sta toata noaptea langa mine si plange e tot manipulare, daca isi da ultimii ei bani pentru calmante si etc? sunt si femei bune, dar putine.
Si scenariul e fictiv, ca primul meu nume.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Asa e, exista si femei bune dar rar, putine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci eu sunt o proastă şi nu merit să mă numesc femeie, după această logică. Pentru că nu am manipulat niciodată pe nimeni, nici bărbați şi nici alte femei.Nu am avut vreodată această intenție cu nimeni, să imi bat joc, cel puțin nu voit.Şi dacă aş vrea să o fac nu aş ştii cum, habar nu am cum să îmi folosesc atuurile mele de femeie în scopuri personale.Viața m-a învățat să fiu bună dar prudentă, dar nu m-a şmecherit.Nu am şcoala vieții.Sunt bună la teorie, în practică stau şi mă gândesc cum să inițiez o amărâtă de conversație.
Nu ştiu să seduc, nici măcar cum să flirtez.All I can do it's play cute and hope that the person I like will notice me.That's all.
Ăsta e un exemplu (m-am dat pe mine).
Treaba e că nu toți intrunim aceleaşi capacități de nat. socială, şi nu toți dispunem de acelaşi nivel de inteligență emoționala ca să spui că toți ne putem descurca la fel de bine în aceeaşi situație socială.
Ray, ca să ai capacitatea sa manipulezi un alt om implicit trebuie sa fi mai inteligent ca acea persoană ca să îți şi reuşească.Mai versat, mai uns cu toate alifiile.Ori nu toți suntem la fel de inteligenți, sau trecuți prin aceleaşi lucruri.
O viață dură te-ntăreşte.Una uşoară te slăbeşte.Iar una crudă te-n răieşte.Mereu stau să mă gândesc ce motive pot fi la mijloc în cazul cuiva care profită de bunătatea altora.

| Xelon a răspuns:

De vina is baietii(fetele) care lasa sa li se intample asta, daca o ginesc pe una ca vrea sa se joace ma joc si eu.
Si te rog nu ii mai numi baieti pe aia.

| RAY explică (pentru Xelon):

Se poate si tu sa ai dreptate man

| Yon1470 a răspuns:

Ce barbat in toata puterea cuvantului ar accepta asa ceva sau ar sta cu o asemenea femeie? Doar cei care poarta fustite sau sunt bolnavi psihic accepta asa ceva.

| RAY explică (pentru Yon1470):

Iubirea te tampeste man, stie ea sa te manipuleze cum vrea ea, te invarte cum vrea ea, crezi in ea o iubesti iar ea se joaca cu tine, isi bate joc de tine

| Yon1470 a răspuns (pentru RAY):

Valabil pentru fetite, nu pentru barbati.Nu toti sunt barbati, chiar daca au penis.

| RAY explică (pentru Yon1470):

Tu au ai suferit niciodata din iubire?

| Yon1470 a răspuns (pentru RAY):

Ba da, tot omul sufera din iubire, dar ce spui tu acolo n-are treaba cu barbatia, ci cu acceptul acelui barbat, de a se lasa umilit si batjocorit de o femeie, iar asta din punctul meu de vedere nu-l face barbat, ci doar o carpa sau o fetita ce nu si-a descoperit adevarata vocatie. Un barbat stapan pe el nu accepta sa fie umilit si batjocorit de o femeie. Poate doar aia intretinuti sau aia care incep sa planga, daca tipi mai tare la ei.

| RAY explică (pentru Yon1470):

E si asta un adevar

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Da

| estiprost123 a răspuns:

Esti gay?