| marga_8173 a întrebat:

Ca lesbiana cum pot convinge o femeie heterosexuala ca poate exista atragere intre noi doua(chiar daca doar ea ma atrage pe mine, ea nesimtind absolut nimic pentru mine)sau care ar fi cel mai potrivit mod de ai explica acest lucru?
ps.Se intampla des, din pacate, sa te indragostesti de cine nu trebuie...
Multumesc anticipat tuturor pentru raspunsurile oferite.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff daca nu e, nu cred ca o poti convinge. dar eu zic sa nu "te dai" la ea ca o speriilaughing.

Incearca sa-i devii o prietena foarte buna...si vezi pe parcus cum evolueaza...:-s.

P. S:Cum ii sa fi lesby`big grin? Te uiti pe strada dp fete si iti place de ele?
Chiar as vrea sa stiuhee hee.

Ceau:*

15 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Dar de ce trebuie o femeie heterosexuala? de ce nu te rezumi doar la lesbiene? Sau te-ai indragostit de una .si aia nu prea e de acord cu fetele big grin.
Naspa, nu stiu ce sfat sa iti dau, dar am o curiozitate.Inainte sa fii lesbiana, ai fost normala, sau esti din totdeauna asa?

| wildthing a răspuns:

Daca e heterosexuala nu ai cum sa ii explici tu ca de fapt se simte atrasa de tine, pentru ca nu va fi niciodata. Exista o sansa pentru tine daca ea nu e chiar hetero convinsa si in secret are si altfel de trairi si preferinte sexuale.

| Linda a răspuns:

Si parerea mea este sa o lasi in pace.

| Mina a răspuns:

Atractia trebuie sa existe, nu poti sa ii explici ca exista si sa apara asa din senin.Eu sunt heterosexuala si mi s-au facut avansuri din partea unei lesbiene, asa ca stiu despre ce vorbesc. Daca fata e heterosexuala 100%, cel mai bine e sa o uiti. Se poate intamla oricui sa se indragosteasca de cine nu trebuie, iar in acest caz cel mai bun lucru de facut este sa incerci sa uiti acea persoana.

| frumusica80 a răspuns:

Ar trebui sa ancerci an alta tara pote gasesti si tu ceva pentru tine sti romancele nostre nu prea le plac lesbiencele dar ati urez succcessssssss..pa

| ostea a răspuns:

Buna,
Chestia este ca nu trebuie sa incerci sa convingi pe cineva sa ''creada'' ceea ce crezi tu pentru ca fiecare este ''liber'', fiecare are realitatea sa si nimic nu este gresit.
De multe ori ne pierdem in explicatii, ne chinuim si suferim...pentru ce? Chiar nu se merita.
O sa gasesti persoana care este pentru tine..ai incredere.
:*

| adiuca a răspuns:

Lasa-mi id tauwinking

| Cosmina_2740 a răspuns:

Frateee... ce de raspunsuri, toti zic cum le suna lor mai bine la ureche...pareri si pareri... daca intr-adevar te respecti pe tine ca om, ar trebui sa cauti acolo unde trebuie, macar ai "asigurata" dragostea specifica, dar daca ai o relatie cu o hetero totul se rezuma doar la o experienta pe care sa si-o puna ea la colectie...in rest.tot tu ramai cu buza umflata, asa ca ai grija de inima ta si sa nu o dai niciodata pe toata nimanui, pentru ca la un moment dat o sa ramai singura si trebuie sa te intelegi bine cu tine, nu ai unde sa fugi de tine, te uiti in oglinda ai si dat de tine...asa ca fii intai de toate "pe bune" cu tine sau impacata! Pace soro! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da anunta la matrimoniale poate gasesti pe cineva care sa-ti placa.Ma simt jignit ca dai iama prin femeile noastre...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super raspunsul harciogului, daca aveam funda aici ii dadeam 50, pai acelasi lucru este valabil si pentru homosexuali, pe majoritatea site-urilor sunt homosexuali o frumusete de barbati si noi stam sa vedem cum baloshesc pe tastatura dupa alti parosi, eh si cu lesbianismul asta, la varsta pe care o ai tu cred ca-i doar o joaca, lesbiene adult am vazut foarte rar, sa nu-mi scrii ca n-ai sa ma convingi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si eu as incerca...sun curioasa cum este sa faci sex cu o fata...contacteaza-matonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o
sa zicem ca poate reusesti, dar se va termina aiurea, crede-ma
mai bine intra pe forumul acela, daca stii despre ce vorbesc
acolo sunt fete destule. sunt sigura ca o sa gasesti pe cineva happy

| Oxymorone a răspuns:

Nu ii explica, arata-i happy

| ihaveswag a răspuns:

Si eu m-am indragostit de o fata hetero si i-am zis,dar raspunsul ei a fost ca tine la mine ca la o sora, imi era rusine sa-i zic da n-am putu sa ma mai abtin, eu cred ca nu e bine sa iti faci sperante pentru o persoana care nu are aceeasi orientatie ca tine, e mai bine asa...dar am avut relati si cu fete hetero care in momentul actual sunt lesbiene, probabil pana nu probezi ceva nu sti ce iti place

| Fahrenheit86 a răspuns:

Faza e ca daca e heterosexuala convinsa, chiar n-ai cum s-o,, corupi''...Insa majoritatea fetelor primesc destul de bine acest gen de vesti...eu zic sa ii spui ce simti, si ramane de vazut ce se va intampla pe urma.Eu de exemplu, mi s-a pus pata tot pe o hetero(cica) si s-a dovedit a fi bisexuala.happy(am fost impr 1 an)