| anonim_4396 a întrebat:

Cadou pentru prietena de ziua ei. Buget 500 - 600 RON.
Astept idei...fiti inventivi.

28 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Asa ai spus-o de parca am fi obligati sa gandim pentru tine! eu, i-as lua ceva cu valoare sentimentala sincer, degeaba ii iei cadouri de 600 RON si dragostea ta pentru ea nu i-o areti! (era un ex, nu stiu eu ce-i intre voi) ma gandesc ca o iubesti daca vrei sa-i iei un cadou asa scump. pai, fi inventiv tu, fi romantic tu, in felul tau. crezi ca i-ar conveni sa stie ca cersesti sfaturi de acest gen pe TPU? vrea cadoul din inima ta, nu idei de la fiecare care nu va cunoaste starea. intelegi? raspunsul il gasesti in mintea si inima ta! happy

| suntserios a răspuns (pentru Analytical):

Am cerut doar niste idei. Oricum alegerea finala va fi a mea. Dragostea o dovedesc prin fapte nu prin cadouri si pentru ca bugetul imi permite prefer sa iau si ceva folositor decat simbolic.
Si nu tea obligat nimeni sa gandesti pentru mine, nu aveai chef sa raspunzi puteai sa spui pas la intrebarea asta.

| Analytical a răspuns (pentru suntserios):

A da un sfat, nu inseamna intotdeauna ca este criticat prost, luat de tine ca ceva jignitor. nu dau pas, cand pot corecta. in fond, tu ar fi trebuit sa vezi partea buna, critica se pastreaza pentru tine, nu incercand sa te manifesti frustrat. nu-mi areti mie, ca as fi putut schimba site-ul prin inteligenta ta.

| suntserios a răspuns (pentru Analytical):

Ok mersi pentru sfat.

| bombonica22 a răspuns:

Pai eu sunt fata si imi place la nebunie ca prietenul meu sa ma duca de ziua mea in mall..si sa imi ia haine tot asa de 500-600 ron. o iei la o plimbare si ea isi alege ce haine vrea cred ca ar fi cei mai frumos cadou :*

| Metaloco a răspuns:

Bijuterii, un urs de plus gigant, un telefon ca de 600 de lei iei un galaxy fit, daca fumeaza ii iei cinci cartuse de tigari, un parfum, sau de ce nu, mergi cu cea mai buna prietena de a ei la mall si vezi ce i-ar place la pretena-ta si ce nu(daca vrei sa fie surpriza), daca nu meri cum a spus pufix, poti sa-i organizezi tu petrecerea de ziua ei cu banii aia.

| Cătălina_6063 a răspuns:

Ar fi frumos sa ii iei un inel de aur si cand il dai ii zici si o declaratie frumoasa....De cat timp sunteti impreuna?

| DarkTheory a răspuns:

Ia incearca sa fi tu inventiv ca e prietena ta...

| BogdanS a răspuns:

O plimbarica romantica intr-un loc cu luna plina un lac si pe lac trandafiri din banii aia.Nu chiar din toti.Sa-ti mai ajunga si de o sampanie si un taxi pana acasa(la cine nu stiu sigur)

| anadark84 a răspuns:

Daca este prietena ta si bugetul alocat este doar de la tine din buzunar si nu e strans de un grup de prieteni, eu zic ca e mult prea mult. Conteaza gestul si nu pretul. Cel putin asa cred eu...

Răspuns utilizator avertizat
| popmirgea1999 a răspuns:

Sal frate. fai un oral si ai terminatwinking

| suntserios a răspuns (pentru popmirgea1999):

Ala e cadoul de ziua mea...altceva

| suntserios a răspuns (pentru popmirgea1999):

Hmm asta suna ca si cum i as da banii cadou.

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Asta era pentru pufix22

| popmirgea1999 a răspuns:

Pai nu-i da bani ca atunci poate profita de tine cerandu-ti bani in fiecare saptamana/zi/lunawinking

| suntserios a răspuns (pentru popmirgea1999):

Pai nu ii dau.

| bombonica22 a răspuns (pentru suntserios):

Eu ti-am zis cel mai frumos cadou asta ar fi ...si cum sa ii faci bani cadou? ii faci hainele bani se cheltuiesc. acum faci ce vrei tu.

| Ax a răspuns:

Eu zic sa ii iei o bratara de aur iti ajung banii

| UnuCuSapca a răspuns:

Bani. Asta vrem toti. Da nu fii zgarcit.

| Prafdesteleinculori a răspuns:

Un lantisor, o bratara, ceva ca sa-i dovedeasca, ca o iubesti.

| superboy9999 a răspuns:

Cred ca i-ar placea un pandantiv de aur in forma de inima!

| ZqTer a răspuns:

Iai un castravete si daca nu il vrea manancal tu, inaptule feeling beat up

| suntserios a răspuns (pentru ZqTer):

Mda. Ce sa zic. Razbunarea arma prostului. Parca tu te plangeai ca e mai bine sa taci din gura si ca traiesti intr-o lume tampita. Uite ca ai demonstrat ca faci si tu parte din ea.

| Lussi a răspuns:

La fete le plac bijuteriile, hainele de firma... smug

| biya13 a răspuns:

Si eu sunt fata si as vrea cv romantic cum ar fi o noapte langa iubitul meu sau sa mergeti la restaurant inchiriat doar pentru voi pe scurt cv romantic asta cred ca i-ar placea dar depinde de carater si personalitate

| Angellito a răspuns:

Da-mi-i mie, ca ma da TopFactoring in judecata rolling on the floor

| FataDinZahar a răspuns:

Ce zici sa ii ei un colier, nu prea scump sau o bratara ceva.