| mariela2111 a întrebat:

Cam acum o luna mi-am pierdut virginitatea cu iubitul meu. Insa, intrebarea mea este, cam dupa cat timp de la primul contact sexual este indicat sa vizitez ginecologul? mersi mult

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Un control ginecologic se poate face oricand.Nu trebuie sa fii sau nu virgina.
Cel mai bine este sa faci unul(esti minora?) cat mai repede.
Ai folosit prezervativ?

Pentru igiena ta si sanatate, si mai ales pentru a scapa de suspiciuni, da o fuga pana la un medic ginecolog.
Succes!kiss

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se recomanda sa fie la 10-20 de zile de la contact, eventual dupa prima menstruatie.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu cat mai repede cu atat mai bine.

| Antonimu a răspuns:

Ti-ai pierdut-o?! Te ajut sa o regasesti?!

Pai dupa 1 luna, cred, sau mai putin... oricum cand o sa te simti tu pregatita sa te craceasca altcineva decat prietenul tau.

| ice77 a răspuns:

Ar fi bine sa consulti un medic.

| b3st a răspuns:

Poti sa mergi. Doar nu patesti nimic!tongue