| iulicab a întrebat:

Cam câți cm trebuie să ajungă sperma in vagin pentru a rămâne însărcinată? Daca nu te-a penetrat și nu a ejaculat in tine se poate?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca nu te a penetrat și nu a ejaculat in tine se poate? Nu.
Dacă a intrat în vagin, ea curge, nu contează centimetri.

| Ofiintă a răspuns:

Nu contează adâncimea.
Odată sperma ajunsă în vagin, există șansa unei posibile sarcini.

| darrio2007 a răspuns:

Nu conteaza decat sa ajunga la ovul, care este situat destul de departe de intrarea in vagin. Parca vad ca peste cateva zile vei intreba iar.

| Paul754880338 a răspuns (pentru sadrian46):

Cred ca se refera la centimetri cubi sau centimetrul cub de creier. Are intrebarea asta si o tine langa de o luna. Mai sigur nu se va opri pana la nastere, sau poate nici atunci, chiar daca asta va fi peste 5 ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Paul754880338):

Obsesii când nu ai parte de. Lipsă acută.

| Paul754880338 a răspuns (pentru sadrian46):

Cam asa ceva;-)

| Frank51 a răspuns:

In acest caz nu conteaza centimetrii, din cei 800 de milioane de spermatozoizi doar unul este necesar.

| Gefahr a răspuns:

Pai noi stim ce prototip de vagin ai tu ca sa iti spunem cati cm pe ruleta sunt necesari?

| Paul754880338 a răspuns (pentru Frank51):

Pentru ce?! In ultimii 2000 de ani s-a intamplat o singura data si asta, mai mult, fara nici unul dintre spermatozoizii meticulos numerotati de tine. Ea zice ca e virgina, amice!

| Frank51 a răspuns (pentru Paul754880338):

Ești incoerent. Userul nu a specificat ca este virgină, a întrebat la ce adâncime trebuie să fie ejaculata sperma ca să poată fecunda ovulul, iar răspunsul este orice adâncime.

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina vor exista mereu, daca o faceti neprotejat!

Sfat : Folosiți prezervativul pe viitor, corect, și de fiecare data!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te-a penetrat si nu a ejaculat in tine, nu poti sa fii gravida.

| Zuzu1991 a răspuns:

Sunt cazuri in care a ramas insarcinata dupa ejacularea pe marginea vaginului, nu in interiorul vaginului

singurul mit e ca poti ramane insarcinata de la colacul de toaleta, care e adevarat dar *NUMAI* daca e un baiat intre tine si colacul de toaleta big grin