| M.J. a întrebat:

Cam la cat timp dupa ce am avut contact sexual neprotejat si baiatu a ejaculat in vagin se poate face 1test de sarcina? multumesc

Răspuns Câştigător
| lolly_3072 a răspuns:

Testul de sarcina care foloseste urina este destul de sigur (98 - 99 % rezultate exacte), bineinteles daca este valabil si este folosit corespunzator. Il poti cumpara din farmacii si face linistita acasa sau il poti face la un cabinet de ginecologie sau planificare familiala.http://www.seximus.ro/......a1161.html

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa incepi din a doua zi. Dar siguranta aceea de 99% o vei obtine facand testul din urina de dimineata la 21 de zile de la contactul sexual.

| Encore a răspuns:

Offf aveti ma grija...

Răspuns utilizator avertizat
| andreig a răspuns:

Poti sa-l faci si dupa doua zile si ai sa vezi daca ai ramas sau nu insarcinata. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt teste care se pot face și după 48 de ore, dar indicat este să treacă cel puțin o săptămână.
Cu plăcere.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cinci zile de la contact spermatozoidul ajunge la locul unde intalneste ovulul, cam la 10 zile este perfect, stii exact.