| karynraiden17 a întrebat:

Iubitei mele nu i-a mai venit menstuatia de 2 luni. Noi am avut un contact sexual neprotejat acum ceva timp dar nu am ejaculat în vagin. E posibil să fie însarcinata?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

De ce nu ați fost la doctor până acum? Sunteți minori?
Teste de sarcină a făcut?
Numai un medic specialist ginecolog poate stabili cauza dereglărilor hormonale care au contribuit la oprirea menstruației regulate.
Iar, sarcină dacă era, avea simptome despre care puteți citi pe internet.
Sănătate!

| karynraiden17 explică (pentru romeo78):

Mai devreme a facut un test de sarcina si i-a iesit negativ. Suntem minori. Eu am 17 ani iar ea 16. Ne-am gândit să mergem la ginecolog sa o vada cineva dar părinții nostri nu stiu nici macar de relatia noastra...in fine. Vedem ce facem...

| romeo78 a răspuns (pentru karynraiden17):

Nu trebuie să știe părinții voștri nimic. Căutați pe internet o doctoriță ginecolog din orașul vostru, după 4 ianuarie, dați telefon, spuneți sincer vârsta voastră și cereți o consultație pentru prietenă. Nu cred că vă va refuza.
Oricum, chiar dacă află părinții voștri, fata, eu nu cred că este gravidă.
Mulți aici, când întreabă dacă e gravidă lrietena, vorbesc de grețuri, poftă de mâncare.
Ori, ai întrebat doar despre o întârziere de menstruație.
Sănătate și sărbători fericite!

| karynraiden17 explică (pentru romeo78):

Multumesc mult, asa vom face. Sărbatori fericite si dumneavoastra!

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este DA. Este posibil ca in acest moment iubita ta sa fie insarcinata si sarcina sa aiba varsta de 5-6 saptamani.
Printrun simplu test de sarcina veti obtine raspunsul CORECT si absolut cert/sigur privind existenta sau lipsa sarcinii.
PREZENTAREA TESTULUI DE SARCINA EFEXCTUAT CORECT : https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk
Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai de doua luni... nu ati facut si voi un test de sarcina?

| ALEXXXL19 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Stiu pe una care dupa 8 luni a obs ca nu are mestruatie si e balonata azi are un copil de 8 ani cred

| DoarBogdan a răspuns (pentru ALEXXXL19):

A observat, asa... de odata laughing

| ALEXXXL19 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pkm eram in liceu pe atunci

| Frank51 a răspuns:

Nu crezi ca ar fi timpul sa faca un test de sarcina? laughing

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina exista mereu cand o faceti neprotejat
Sfat : Folositi protectie pe viitor inainte de fiecare contact sexual!

| Roberrt21 a răspuns:

Dacă iubita ta nu se află în perioada fertilă iar tu nu ai ejaculat in vagin si nu ai avut o ejaculare anterioară, nu poate sa ramana însărcinată.

| anagsiwnagisiwowywo9 a răspuns:

Test de sarcina nu a putut face?