| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca in data de 10 la ora 21 am ejaculat iar următoarea zi am Avut un contact sexual neprotejat, poate ramane însărcinată? Am urinat intre timp

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ejacularea de cu o zi inainte nu are nici o relevanta in sexul de a doua zi!
Fata poate ramane insarcinata doar daca era in perioada fertila si daca ati facut sex neprotejat (ceea ce ai confirmat deja, ca l-ati avut)
Singurul lucru ca sa confirme sarcina este un test facut DUPA 21 de zile, dupa partida sexuala.

| Roberrt21 explică (pentru Violleta2022):

Deci faptul ca am ejaculat cu o zi înainte nu afectează deloc sexul din ziua următoare?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roberrt21):

Nu are cum sa afecteze de pe o zi pe alta, maia ales daca intre timp ai urinat si te-ai spalat bine pe cuc si in faldurile lui.
Sarcina se poate produce cand ai sperma ramasa pe tractul urinar si nu ai eliminat-o prin urinare si bineinteles, numai daca fata este in perioada fertila.

| Roberrt21 explică (pentru Violleta2022):

Dacă ar fi mai existat pe "teava" ar fi fost o probelma, ceea ce sigur nu o mai existat in atata timp, iar daca ar fi rămas pe cuc dupa ejaculare si nu ar fi fost spălat, aceea sperma s-a uscat si ar fi dispărut spermatozoizi, nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roberrt21):

Cum sa se usuce, tu nu ai invatat nici cele mai elementare reguli de igiena, sa te speli imediat dupa masturbare sau sex, cu apa si sapun?

| Roberrt21 explică (pentru Violleta2022):

Ba da, vreau sa zic ca in cazul ca ramane pe cuc, aceea sperma dispare in intervalul a câtorva ore, nu, adică nu isi mai are efect sa zic asa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roberrt21):

Cum sa ramana sperma pe cuc cateva ore, daca trebuie sa te speli imediat dupa ce a\tea-i masturbat?
Ce nu ai inteels?
Asta este regula de igiena si de bun simt!
cand mergi la toaleta si faci treaba marem te stergi cu hartie ssau te speli, sa nu stai cu caca la fund.
Acelasi lucru il faci si cu sperma: te speli imediat si in felul asta nu stai cu el necalit sa se usuce si sa faci smegma, fiind este dezgustator si jenant pentru un barbat, ca sa nu ami spun de femeie, sa simta cum pute un penis imputit.

| Roberrt21 explică (pentru Violleta2022):

Stiu ce zici, stiu ca trebuie facut asa, am pus doar o intrebare legat de chestia aceea, voiam să stiu un raspunshappy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roberrt21):

Raspunsul ti l-am dat mai sus, vezi al doilea raspuns!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in interior... sansele sunt minime.

Numai bine!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai ejaculat in vagin si era in perioada fertila, este posibil sa ramana gravida.

| Sofer a răspuns:

Nu rămâne.

| Teo29 a răspuns:

Daca o faceti neprotejat, mereu exista acest risc. FOLOSITI Prezervativul pe viitor, te scapa de mult stress.