| anonim_4396 a întrebat:

Cand are loc o inmormantare la tara, acasa la decedat de vine popa si tine slujba in curte, de ce canta cocosul?

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu e adevaratraised eyebrows
Sunt exceptii.La fel ca si faptul ca atunci cand canta bufnita noaptea asezata pe o casa e posibil sa moara cineva de acolo
Saraca bufnita e numita "Pasarea mortii"raised eyebrows
Si e atat de frumoasaday dreaming

| moonY a răspuns:

se sperie de vocea preotului

| 16.laura.16 a răspuns:

Asa vrea el.

| tim a răspuns:

Cand era Cristos inainte de moarte a cantat cocosu de trei ori. acum nu stiu, o fi vreo legatura

| Aia cu cap mare a răspuns:

Intreba-l...laughing

| Mădălina_2296 a răspuns:

Ar vrea sa faca parte din corul bisericii si exerseaza la inmormantari.laughing)
Ce intrebari ciudatethinking

| eveline a răspuns:

Uite.am gasit ceva care te poate ajuta:D
Cocosul, pasarea care alunga strigoii.
http://www.lovendal.net/wp52/cocosul-pasarea-care-alunga-strigoii/
sunt multe lucruri interesante acolo, vei intelege de ce canta:X:X:X:X