| anonim_4396 a întrebat:

Cand baietii timizi sunt indragostiti ce fac? Sa zicem ca nu aveti curajul sa faceti primul pas chit ca si fata da semne ca va place. Ce faceti? Va e usor sa treceti la alta persoana?

4 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Nu trec la alte persoane, eu raman pe respectivul chiar daca sunt fata. Baietii fac cum cred, e si vorba despre cat de timizi sunt, daca sunt prea timizi, probabil vor tine totul in ei si vor astepta sa faca ea primul pas, daca doar le e frica de un refuz, la un moment dat tot o sa se duca sa vorbasca cu respectiva.

| alyna97 a răspuns:

Baietii trebuie mereu sa faca primul pas! Iar daca nu o sa-ti para rau mult timp. Dar daca fata iti da semne ca te place, nu cred ca ai motiv sa n'o bagi in seama

| TheMatz a răspuns:

Am incercat sa fac asta cu o colega, dar am aflat ca ma place.Incearca.

| silviu1225 a răspuns:

Uite, eu ma consider a fi un baiat timid. Am 19 ani, mi-au placut diverse fete, dar niciodata nu am facut nimic. Poate ca sunt mai timid decat altii, pur si simplu cred ca mi-e frica sa deschid gura in fata acelei fete de care imi place. De trecut la alta persoana? Nu cred! Eu niciodata nu am trecut usor peste, intotdeauna asteptam, nu stiu ce, sa pice ceva din cer. Stiu ca nu e tocmai comportamentul ideal, dar gandeste-te ca daca un baiat e foarte timid, oricat de tare te-ar placea ii va fi foarte greu, daca nu cumva imposibil sai iti spuna asta, cu toate ca el se gadestete doar la tine. Si faza cum ca doar baietii trebuie sa faca primul pas eu o vad ca pe o mare aberatie, adica si ce daca face fata primul pas? Eu inteleg prin primul pas o conversatie intre cei 2 in care sa existe un limbaj corporal cat mai placut (ma refer la zambete, la gesturile fiecaruia, nu la pupaturi din prima). Cu siguranta poti face lucrul asta daca cu adevarat doresti, iar in acest mod ii vei da lui mai mult curaj. Sper ca te-am ajutat si sper ca m-am ajutat si pe mine sa ma schimb!