| Paranormal12 a întrebat:

Când eram în generala mi-a plăcut de o față și pot spune ca a fost prima fata de care mi-a plăcut cu adevărat.Din cauza ca eram timid nu vorbeam cu ea decât de puține ori. După ce am plecat din scoala de la un prieten comun ca și ea mă place pe mine. Apoi am spus unui prost ca o plac și ala a vorbit cu ea pe facebook și i-a spus.A fost foarte suparata dar totuși a vrut să clarifice dacă e adevărat. Evident i-am spus ca nu.Și nu am mai vorbit cu ea decât faze ca:la mulți ani sau paște fericit.Pana ieri când ne-am intalnit în tramvai.Am încercat să mă fac ca nu o văd dar m-a văzut ea pe mine și în ciudă faptului ca vagonul era gol.Și am început să vorbim lucruri normale dar comportamentul ei mi se pare ciudat.Era foarte calma,zâmbea, se uita fix în ochii mei când mă uităm la ea, și când nu se uita în ochii mei ma,, masura" cu privirea.Problemă ar fi ca atunci când am vazut-o mi s-au produs în suflet aceleași reacții ciudate:inima care bătea mai tare și,, fluturi în stomac".E posibil să o mai plac sau ceva după 2 ani în care nu am mai vorbit cu ea și voi ce credeti despre comportamentul ei? Se poate dupa atata timp sa ma placa inca?

Răspuns Câştigător
| Abcd1234ef56 a răspuns:

Salut! Niciodata nu e prea tarziu, insa, decat s-o vezi maine-poimaine cu altul si sa ti se usuce gatul, mai bine trimite-i un mesaj dragut oe Facebook. Eu am trait asa ceva si stiu cum este!
Fata s-a suparat pentru ca voia sa afle de la tine ca o placi, nu prin intermediari!
Ca sa vezi ca sunt "baiat bun" te inspir cu mesajul respectiv: "Buna! Mi-a facut mare placere sa te revad, sa vorbim, ba chiar... sa calatorim impreuna! Nu pot sa-ti explic in cuvinte cum imi batea inima cand te-am vazut! Nu vreau sa par stresant, dar, simt ca este momentul sa "jucam cu cartile pe fata" si sa-ti marturisesc ca esti fata pentru care as face orice sa te am! Gandurile s-au maturizat intre timp, chiar daca sunt timid, insa nu as vrea ca dupa ani sa regret ca nu mi-am exprimat sentimentele! N-as vrea sa fie prea tarziu!
Sper sa nu te deranjeze mesajul meu!"

Important este ca tu sa simti chestiile astea! Sa-i arati fetei ca esti indragostit de ea!
Fii tu insuti, vorbeste-i frumos fetei, comporta-te exemplar cu ea si vei avea de castigat!
Daca vrei sa te mai ajut cu cv, raspunde-mi!

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Este clar ca i-a placut sa te revada. S-a reaprins scanteia. Daca va mai intalniti, nu ezita sa nu vorbesti cu ea.

| Tudor_Geanina_1996 a răspuns:

Eu cred ca da, poate dupa mult timp cand nu mai interactionezi cu o persoana si o placi o uiti intr-un fel dar cand o vezi din nou resimti totul. Daca nu are prieten ar trebui sa ii spui ca inca o placi. Si cand o mai vezi invit-o la un suc sau o prajitura orice nu conteaza doar invit-o.