| overdose90 a întrebat:

Cand esti intr-o relatie serioasa, cum ramane cu prietenii? Mai ai timp de ei, sau partenerul e pe locul intai? Se schimba in vreun fel relatia cu prietenii, cand ai pe cineva?

Răspuns Câştigător
| andreea_9470 a răspuns:

Mai, depinde de partener. daca e unul gelos si vrea sa fii tot cu el, nu te lasa sa iesi nicaieri fara el si tu accepti, atunci da, te indepartezi de prieteni. dar, daca e unul mai normal si te lasa sa iesi cu prieteni si nu e tot pe tine cu gelozii si nu stiu ce, atunci e bine. sa stii ca intr-o relatie nu e bine sa fii tot timpul pe persoana iubita, sa fii gelos fara motive, sa fii foarte insistent sau sa-i urmaresti fiecare pas, pentru ca la un moment dat te plictisesti. nu trebuie sa fortezi nimic, ci sa lasi sa decurga totul de la sine!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Relatia serioasa la ce mai e buna? la nimic daca te gandesti sa iti traiesti viata singura vezi ca bine e cu amicii iesi la un chef mai faci si tu sex cu un amic asa una alta esti libera totala.

| Crisu a răspuns:

De regula da, si sti de ce? Pentru ca de obicei iubitul vrea sa stai foarte mult timp, alaturi de el.Nu e bine, si trebuie sa te organizezi in asa fel, incat sa mai ai timp si de prieteni.

| Razvan a răspuns:

Pe primul loc va ramane mereu familia.Aici e locul, aici sunt oamenii care chiar daca stiu ca o sa ma paraseasca candva am sa ii port mereu in inima.Prietenii vin si pleaca.Ca am o relatie de prieteni de 3 luni sau de 10 ani tot se va sfarsi la un moment dat
N-am timp sa plang. Ce inseamna a plange cand esti tanar? A pierde timpul. Poti recladi totul.Ai inca puterea asta.Asa ca de ce sa te lamentezi

| Pacala a răspuns:

Partenerul trebuie sa fie pe locul intai. Si, in plus, iubitul/iubita trebuie sa iti fie si cel mai bun prieten. Daca aceste doua conditii nu sunt implinite, asta nu e nici iubire, nici incredere, deci o astfel de relatie s-ar baza pe, hm, sex sau bani sau lipsa de ocupatie "pana apare altceva mai bun".

| Parmalat a răspuns:

Deci clar prietena mea e pe locul intai tongue nici nu se discuta
Dar reusesc sa-mi fac timp si pentru amici, nu pot sa zic ca se schimba ceva in relatia mea cu ei.
Exista totusi un lucru care nu-mi place - sa ma vorbeasca amicii pe la spate la modul "ce buna e gagik-mea". Asa ca niciodata nu ies cu ea si cu ei in acelasi timp, deci ies ori cu prietena mea ori cu amicii happy

| adrianaa a răspuns:

Da fara sa vrei se schimba relatiile cu cei din jur
asta daca nu aveti acelasi cerc de prieteni dar si asa si se mai schimba.depinde de multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filozofia mea e ca relatii poti sa iti mai faci, dar prieteni adevarati mai rar gasesti. Incerc sa impac si relatia si prietenii, eventual iesim cu totii. Dar daca as fi pusa in situatia de a alege intre relatie si prieteni as da intaietate prietenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca se schimba. prietenii nu iti pot oferi ceea ce iti ofera un iubit. nu ei o sa te stranga noaptea in brate si nu ei o sa te priveasca in timp ce dormi, etc. nu trebuie sa iti neglijezi prietenii totalmente fiindca iti va fi greu sa refaci legaturile cu ei in caz de o despartire.