| Ady_4009 a întrebat:

Cand considerati voi ca partenerul tau vrea o relatie serioasa, dupa cat timp?

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Depinde de partener! ca poate la o anumita vrsta sa nu te mai gandesti la timp(va cunosteti, iti place de el si va casatoriti la scurt timp) sunt alte relatii care pot sa dureze ani la rand, poate chiar sa nu fie serioase! fiecare om e diferit trebuie insa sa-ti cunosti bine partenerul cu care ti-ai dori o relatie serioasa! eu asa am facut, sunt cu iubitul meu de 2 ani si aproximativ dupa 1 an am vazut ca pot avea incredere in el(vorba vine ca in baieti nu poti avea niciodata incredere'...glumesc!)dar sunt foarte multumita si fericita! si nu stiu ce m-as face fara el pur si simplu am gasit baiatul perfect, fara sa-l caut! bafta si tie!

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu e o regula care se aplica la toti! Vrea o relatie serioasa atunci cand te iubeste!

lolita
| lolita a răspuns:

Cand se fac planuri de viitor inseamna ca vrea sau vreti o relatie serioasa. poate fi de la 1 an la 10, nu exista regula pentru a dori o relatie serioasa.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu conteaza timpul happy Depinde de comportamenthappy

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu exista un STAS in aceasta privinta, depinde de cei ce se implica in acea relatie, cat de mult isi doresc acea relatie sa mearga si temperamentul fiecaruia. Totul de multe ori e un joc in care dragostea poate sa-i uneasca pentru toata viata.

| cosima11 a răspuns:

Pai. depinde de comportamentul lui/ei. daca vezi ca a pus suflet in relatie, atunci inseamna ca vrea o relatie serioasa si asta se poate intampla dupa putin timp. insa daca vezi ca trece o luna si relatia viastra nu s-a imbunatatit, atunci poate ca nu va fi o relatie serioasa si bazata pe iubire, ci doar pe conceptul. "sa am si eu prieten/a ca e la moda" tongue

| alina_4026 a răspuns:

Dragostea nu se bazeaza pe timp ci pe sentimente.Sint persoane care se intinesc cite 4-5 ani, iar unele se cunosc de 2 luni si sint mult mai fericiti.Cin vezi ca persoana iubita iti daruie totul cu cea mai mare dragoste, ca se gindeste la voi 2 cu alti ochi, adica cu tine vede un viitor si iti arata acest lucru.In orice relatie lucrurile sint diferite si parerile diferite. Tu fa asa cum crezi ca e mai bine pentru tine.

| emanuelf a răspuns:

Nu exista o formula matematica care sa iti spuna dupa cat timp, dar cel mai simplu mod sa iti dai seama ca vrea o relatie serioasa e sa-ti spuna sau sa-ti raspunda cand il intrebi.

| deeutzabr a răspuns:

Depinde acum de persoana unii pot sa-ti demonstreze de la inceput ca vor o relatie serioasa dar pe parcurs isi pot da seama ca ai fost doar o obsesie pentru ei, si unii pot sa inceapa o relatie in caterinca si dupa aceea sa inceapa sa te iubeasca fara sa-si dea seama.Totul se schimba de la persoana la persoana