| TOPdog a întrebat:

Cand faci dragoste poti sa ramai gravida si daca nu esti pe ciclu?

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stai un pic, sa nu ai ciclu inseamna ca: esti in perioada pre-pubertatii, esti la menopauza, esti insarcinata sau ai o anumita boala. Poate te referi cand nu esti la menstruatie? Perioada cea mai fertila este la aproximativ 10-15 zile de la prima zi de menstruatie, dar nu este la toate femeile la fel. Risc de sarcina este in oricare zi din ciclu, nu doar in zilele cele mai fertile.

| ATHOS a răspuns:

La aproape 17 ani pui astfel de intrebari? Daca intrebarea este reala nu pot spune decat ca e cazul sa incepi sa pui mana pe carti si apoi sa le si citesti. Daca nu stii ce carti trebuie sa citesti putem face recomandari si in acest sens!

| andreea_9470 a răspuns:

Normal

| Pedala a răspuns:

Normal ca este imposibil. Spermatozoizii sunt ca niste rechini. Ataca ovule doar daca simt miros de sange. Nu este sange, nu ataca. Nu ataca, nu poti ramane insarcinata.

Poti sa stai linistita si sa te bucuri de sex neprotejat.

| alexgogo a răspuns:

Da. distractie placuta la botez.

| CrySsa_4535 a răspuns:

Da.cand nu ai menstruatie poti ramane insarcinata.in functie de zile, poti fi in perioada cea mai fertila cand sansele sunt maxime!

| cineva_4576 a răspuns:

Deci cand faci sex neprotejat poti sa ramai gravida f sigur mai ales cand nu esti pe ciclu, chestia asta cu, calendarul e o porcarie in cele din urma avand in vedere ca de cele mai multe ori nu prea functioneaza...
Asa ca... protejeaza-te! ca sa nu ajungi la solutii extreme...
Exista atatea moduri de protectie ...nu le mai enumar ca sigur le stii.
Ai mare grija ca nu e deloc de joaca...
O seara placuta.

| Bittersweet_8364 a răspuns:

De pe ce planeta veniti? Eu ink nu pot sa cred ca cineva nu stie raspunsul la intrebarea asta.Cand ai internet la indemana inveti orice deci lasa-ma cu intrebatul de dragul de a intreba.

| theoneandonly a răspuns:

Cand faci dragoste poti ramane insarcinata MAI ALES daca nu esti "pe ciclu".

| LLO a răspuns:

Clar :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ionuka din pacate dupa ciclu la aproximativ 5 zile deja esti fertila. Daca dupa ziua 5 pana la 15 dupa ciclu mestrual intretii relatii sexuale neprotejate ai toate sansele sa ramai gravida. Bine conditia e ca si ovarele sa ovuleze pentru ca nu in fiecare luna exista ovulatia, deci e cu risc.
Mai ai o sansa sa previi o sarcina nedorita daca folosesti pastila de dupa in termen de 48 de ore dupa actul sexual.
Sper sa te ajute.
Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu 100% din propria experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur eu am facut acum un an si am ramas insarcinata