| gabytza_7109 a întrebat:

Daca faci sex cand esti pe ciclu si isi da drumul in tine, poti ramane gravida?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar riscul este mic, in jur de 5%.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O femei nu poate avea ovulație și menstră în același timp! Ovulația nu se instalează imediat după sângerare. Femeia este singura care se poate cunoaște cel mai bine și nimeni altcineva nu va reuși acest lucru.
În afară că se face multă mizerie există riscul mare de a face infecții, de aceea nu este recomandat în această perioadă.
Cel mai bine aștepți să treacă și apoi te protejezi cu prezervativ!
Sănătate.
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! Dar de ce sa faci fara prezervativ?! Mai sunt si multe boli ambulante!

| gigiro a răspuns:

Se zice ejaculeaza, ca doar nu face pipi in tine! Nu stii ca nu e indicat sa faci sex pe ciclu? Informeaza-te! E scarbos!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Intradevar sunt sanse mai mici sa ramai insarcinata cand esti in acea perioada dar sansele nu sunt nule. Deci poti ramane insarcinata.winking

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Probabilitate foarte mica! Dar au existat cazuri!

| Douapunccteunics a răspuns:

Ramai insarcinata daca faci sex neprotejat in perioada fertila! La cele mai multe dintre femei perioada fertila se afla la jumatatea distantei dintre doua sangerari menstruale! Sexul in timpul sangerarii poate favoriza instalarea unor infectii vaginale si nu numai, nu si o sarcina (desi sunt femei cu ovulatii aritmice)!

| alinpocris10 a răspuns:

Normal ca da. Este o perioada 2 zile inainte si 2 dupa dar nu poti fi sigura happy

| Utzu_3879 a răspuns:

Teoretic nu, dar asta tine de perioada ta de ovulatie...
daca nu ai avut deregrari de menstruatie nu poti, dar daca ai avut sansele sunt mici, dar totusi exista big grin

| Boboo_7319 a răspuns:

Ramai 99. 9% gravida