| roxanapink a întrebat:

Cand fostul iubit cauta o fata, ce inseamna? Si-a dat seama de ce a pierdut? Sentimentele lui nu s-au stins? Astept pareri.

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

La mine ramane valabil ce am scris. Daca fostul meu prieten ma cauta acum este pentru ca nu poate suporta ideea ca as spus NU. Si nu poate suporta nici faptul ca sa fiu cu altcineva. Deci am raspuns in cunostinta de cauza. Daca cineva te iubeste cu adevarat nu pleaca de langa tine, ci incearca sa mearga si mai bine totul. Cum poti sa parasesti daca iubesti? Si apoi sa te intorci si sa spui ca te vreau inapoi? Nu cred in vorbele acestea. Daca am pus 1 te vrea inapoi si nu te poate uita a fost ca sa te simti mai bine, dar rar cineva isi da seama de ce a avut si ce a pierdut. gandeste-te bine, pentru ca nimeni nu stie ce a fost exact intre voi si daca tu ai fost cea care a gresit, acorda-i a doua sansa. Daca el a fost cel care a gresit, eu zic sa te gandesti foarte bine. Mult succes! happy

8 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Orgoliu prostesc.

| Diux96 a răspuns:

Posibil sa fie ambele variante.

| blueheart a răspuns:

1 Si-a dat seama ca doar langa ea poate fi fericit, ca nu o poate uita
2 Nu poate suporta ca ceea ce el a avut sa aiba altul chiar daca nu mai tine la ea, adica orgoliul prostesc cum a spus si @Nobody4Nobody

| roxanapink explică (pentru blueheart):

Nu am formultat bine intrebarea, sper ca s-a inteles.

| blueheart a răspuns (pentru roxanapink):

La mine ramane valabil ce am scris. Daca fostul meu prieten ma cauta acum este pentru ca nu poate suporta ideea ca as spus NU. Si nu poate suporta nici faptul ca sa fiu cu altcineva. Deci am raspuns in cunostinta de cauza. Daca cineva te iubeste cu adevarat nu pleaca de langa tine, ci incearca sa mearga si mai bine totul. Cum poti sa parasesti daca iubesti? Si apoi sa te intorci si sa spui ca te vreau inapoi? Nu cred in vorbele acestea. Daca am pus 1 te vrea inapoi si nu te poate uita a fost ca sa te simti mai bine, dar rar cineva isi da seama de ce a avut si ce a pierdut. gandeste-te bine, pentru ca nimeni nu stie ce a fost exact intre voi si daca tu ai fost cea care a gresit, acorda-i a doua sansa. Daca el a fost cel care a gresit, eu zic sa te gandesti foarte bine. Mult succes! happy

| TiggerO a răspuns:

Multi dupa ce termina o relatie raman intr-o stare de inertie in care vor sa fie cu o fata. Nu stiu daca si-a dat seama de ce a pierdut.

| roxanapink explică:

Nu am formulat bine intrebarea. Mai pe scurt:daca fostul meu iubit ma cauta, ce inseamna?

| MădăăălinAdd a răspuns (pentru roxanapink):

In orice despartire, indiferent a cui a fost vina, intotdeauna exista in ambii parteneri sentimente de regret si dor. happy
Probabil si-a dat seama ca inca il mai iubesti si incearca in acest mod sa iti atraga si mai mult atentia, fara a avea nicio intentie de impacare.
Poate ii este foarte dificil sa iasa cu altcineva sau poate chiar vrea sa va impacati. pana nu stii cu siguranta care sunt intentiile sale nu iti deschide sufletul in fata lui deoarece exista posibilitatea sa fii ranita din nou. Asadar, foarte important este sa fii precauta si greu de abordat asta daca nu vrei sa suferi din nou.

| Skyisthelimit1 a răspuns:

Poate vrea sa iti faca in ciuda si cauta alta fata cu care sa fie.