| anonima2405 a întrebat:

Cum sa imi pierd sentimentele fata de fostul iubit?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa treaca cu timpul, ideea e sa te mentii ocupata in majoritatea timpului pentru a nu-ti acorda sansa sa te gandesti la el. Gandeste-te la motivul despartirii, daca s-a purtat urat cu tine gandeste-te ca ai scapat de acele lucruri si vei avea ocazia sa gasesti pe cineva care se va purta mai bine.
De asemenea, incearca sa stai cat mai mult timp printre alte persoane.

| Satango a răspuns:

Bună!
Caută fericirea în alte lucruri. Timpul în care-ţi plângi trecutul fără a face altceva, nu se numeşte decât timp mort.