| Winners10 a întrebat:

Cand intru in vorba cu o fata pe net pe care nu o cunosc ( pe net pentru ca nu suntem din acelasi oras) ar fi buna abordarea: Bună, te deranjez?... si daca zice ca nu de acolo mai departe sa inceapa discutia... asta in loc de clasicul Buna, ce faci?

Răspuns Apreciat de Editori
| MarianWLF a răspuns:

Nu fa prostia asta, pentru ca uite ce transmiti. "Buna, te deranjez?", transmite genul ala timid si neatragator "hei scuza-ma, nu vreau sa te deranjez, doar daca ai vrea si tu sa vorbim, etc", te transformi singur intr-un mielusel. Nu asa, direct in friendzone intrii, vrei sa vorbesti cu ea, nu o lua pe ocolite, vezi putin ce-i place, sau observa ceva din pozele ei, gen "buna, am vazut ca ai fost in locul cutare, si eu vreau sa merg, cum a fost? / hello there, am vazut ca ai poza cu trupa aia, asculti ca si mie imi plac / buna, ti-am vazut pozele si imi place stilul tau de a te imbraca, da-mi si mie niste ponturi", etc, motive de discutie gasesti din ce observi prin pozele ei, dupa treci tu usor la subiect, stii cum e, din moment ce i-ai scris, asteapta sa iei atitudine, deci nu rata sansa, dovedeste-i ca vrei sa o vezi. Si daca vrei sa o inviti in oras la fel, NU incepe cu "ai vrea sa iesim acolo sau "unde ti-ar placea sa mergem, daca ai timp, daca nu esti ocupata". Incepe astfel, "vreau sa te scot in oras la cina, in ziua cutare, la ora cutare, stiu eu un loc fain linistit, o sa fie super, vin sa te iau la ora cutare", stabilesti detalile, locul, ora, tu te ocupi de tot pentru o impresie buna.

3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

"Te deranjez?"? laughing serios?
E mai penibil decat "ce faci?"
Iti zic, ca vreau sa te ajut. Parca esti la interviu de angajare. laughing
Daca zice ca nu o deranjezi, ce discutie incepe?

| And7280394847 a răspuns:

Asta cu deranjatul e foarte penibila. Eu dau seen direct.

| Teppisto a răspuns:

Buna,ce faci? sau buna te deranjez? E tot una... daca ii place profilul tau si vrea sa vorbeasca poti sa incepi cum vrei, conteaza mai mult ce spui pe urma