| anonimul465 a întrebat:

Cum sa intru in vorba cu o fata pe care o cunosc doar din vedere?

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Faci cunoştinţă cu ea sau rogi pe cineva care o cunoaşte pe respectiva să vă facă cunoştinţă dacă eşti timid.

| SkyPilot a răspuns:

Gasesti o cunostinta comuna care sa va prezinte.
Daca nu ai, iti faci de lucru pe unde sta ea, o privesti in ochi si daca te priveste si ea ii zambesti, o saluti, intorci capul dupa ea. Daca pana aici lucrurile merg bine (te saluta si ea, iti zambeste, te priveste in ochi) gasesti ceva sa o intrebi si intri in vorba cu ea.

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Cu tupeu, stil si bun simt!

| andreiul78 a răspuns:

Te duci la ea si ii zici "Buna"... apoi ii zici ca esti "cutarescu" si ai remarcat-o de ceva vreme si ai vrea sa va cunoasteti mai bine.
Pur si simplu te duci la ea si vorbesti. nu te musca. si o sa aprecieze faza ca eu avut tupeu sa te duci sa vorbesti cu ea, ai fost spontan, original, etc.
Bafta! (daca te gandesti non-stop la cum va fi faza si ce o sa ii spui nu rezolvi nimic...ba mai mult, iti dai sperante singur degeaba.)

| Manole_Vanessa_1998 a răspuns:

Daca are fb intreab-o cf? si restul vine de la sine sau dca aveti prieteni comuni si mai bine vb cu unu mai apropiat sa va lasa putin singuri si incepi s-o intrebi ce mai face su doar ce face sa nu paro obsedat fi dragut si daca ajungeti la prima intalnire nu lua de la prima intalnire ceva mare mic si dragut

| DenisaE a răspuns:

Buna. Gaseste un motiv sa te bagi in seama cu ea. Daca e o colega de scoala/liceu, intreab-o unde este o anumita clasa si eventual sa o rogi sa te conduca si in timpul ala sa deschideti subiecte sau poti sa o intrebi de un anumit profesor. Daca este o vecina de bloc salut-o, intreab-o ce fac parintii ei. Foloseste-ti imaginatia, sigur gasesti tu un motiv bun. Dar ai grija sa nu pari disperat.

| DjNick112 a răspuns (pentru DenisaE):

Este cea mai buna metoda, in niciun caz sa nu pui pe cineva sa faca cunostinta sau mais tiu eu ce prin alte metodelaughing)