| Marius22222222222 a întrebat:

Cand o sa inteleaga lumea ca prin petting nu ai cum sa ramai insarcinata? Adica serios de ani de zile intrebarea asta.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

în sfârșit expune cineva ce gândesc

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cand o sa se faca educatie sexuala la scoala, ca in orice tara decenta.

| Catrice a răspuns:

Când n-o sa se mai facă sex la 12-14 ani cu 0 cunoștințe despre reproducere.

| Marius22222222222 explică (pentru Catrice):

Asa e

| Iamlolanoah720 a răspuns (pentru Wr3nch):

Adica in Romania nu exista SVT? Ce aiurea

| Gusticel a răspuns:

Mai avem mult de evoluat pana sa vina ziua aia.
Momentan le bagam pe gat elevilor religie (fara ca macar sa ii intrebam daca ei cred in Dumnezeu), dar educatie sexuala canci. Acasa parintii rar vorbesc deschis cu copiii lor despre sex pentru ca e "tabu".
Deci nu e de mirare ca atatea fete nu stiu ca prin petting nu ramai insarcinata.

| Gusticel a răspuns:

Oricum, bine macar ca intreaba, chiar si pe site-ul asta.

| Marius22222222222 explică (pentru Gusticel):

Daca acum 100 de oameni zicem ca nu, in 5 min iar vezi intrebarea

| Gusticel a răspuns (pentru Marius22222222222):

Plus o tona de intrebari de la baieti de genul "12 cm la 15 ani e ok?" laughing

| bogdanmanevra a răspuns:

Eu mi am mangaiat cainele si nu am patit nimic, gen nu am ramas insarcinat. so cred ca e ok gen.