| ElEnAzz a întrebat:

Cand se face pauza de anticonceptionale?

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

Intr-adevar, pauza de anticonceptionale se face pe toata durata menstrei, dupa care incepi o alta folie, insa imediat dupa ce ti s-a terminat sangerarea, ca sa fii complet protejata.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand iti recomanda ginecologul. Anticonceptionalele si incep si se intrerup numai la indicatia medicului.

| Livi_9199 a răspuns:

La prescriptia medicului...depinde de anticoncepitonale

| ElEnAzz explică:

Pai am auzi de la o prietena ca se face o pauza de anticonceptionale pe perioada menstruatie si vreau sa stiu daca e adevarat

| ElEnAzz explică:

Mercihappy