| anonim_4396 a întrebat:

Cam la ce perioada e necesar si bine sa faci o pauza la anticonceptionale?
Eu iau de 5 luni.Trebuie sa fac pauza?

3 răspunsuri:
| bogdand a răspuns:

Cam dupa un an, o pauza de 3 luni ar fi bine venita.
Sanatate.

| myckey a răspuns:

Eu le iau de vreo 3 ani si nu am facut nici o pauza. mi am intrebat doctora de contraceptie si a zis ca nu i nevoie sa le intrerup.si daca te hotarasti sa le intrerupi sa nu ai contacte neprotejate crezand ca te protejeaza anticonceptionalele alea pe care le ai luat timp de 5 luni.
Din pacate multe fete fac asa si ajung intr un final pe masa de ginecologie sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pauza se face la un an de zile cu o pauză de 1-3 luni.
Pa, pa.