| anonim_4396 a întrebat:

CAND SE VEDE SARCINA? de la cate zile. saptamani. luni?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Se vede, putin, din luna a 3-a. Totusi este asa cum a zis Bula, depinde foarte mult de constitutie.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de persoana, constitutie etc.
Am avut colega la care sarcina a fost vizibila deja in luna a 3-a, iar alta a dus sarcina pana la nastere, incat nici parintii n-au observat-o.
La persoane mai subtirele, sarcina se vede mai repede si mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Burtica se vede începând cu luna a treia, absența menstruație indică instalarea sarcini, grețuri dimineața, stăre de rău general.
O sarcină ușoară.
Pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la 3 luni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 4 luni jumate si nu prea se vede... zici ca am avut o masa copioasalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, sunt noua pe acest forum, am ramas insarcinata la varsta de 16 ani dar sincer nu am stiut, am obs si eu ca imi creste burtica pe la 5 luni jumatate atunci am simtit si miscarile, era prea tarziu sa fac avort asa ca, cu ajutorul parintilor l-am pastrat, acum am 17 ani si o minunatie de fetita de 1 anisor, sunt ff fericita chiar daca tatal ei nu e langa noi, astazi mi-ar fi parut rau daca faceam avort, e mare pacat si in plus nu sunt prima sau ultima, app prin intermediul acesta las id-ul meu grigore_laura93 si toate fetele care au facut bebei de la varsta asta, si vor sa discutam, sunt nerabdatoare sa vorbim,
va ast

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bravo laura ca ai tinut bebelasul este un lucru ff frumos nu conteaza ani.eu mi-am dorit mereu un bebelus si uite caci acum la 22 de ani dumnezeu mi-a dat si mie un bebe sunt ansarcinata an luna a 4 si am o burta mare se vede destul de bine sunt ff fericita ca devin mamika. te stimez mult pentru ca ai tinut acel mic ingeras va doresc numai bine...ashley