| anonim_4396 a întrebat:

Cate luni am de sarcina la 25 de saptamani

27 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai 6 luni si o saptamana.

Alte răspunsuri
auran
| auran a răspuns:

Spunemi prima zi a ultimului ciclu, si-ti spun in ce luna esti

auran
| auran a răspuns:

Sau calculeaza-ti singura (eu am facut oricum o estimare - 6 luni si 5 zile) http://www.emedonline.ro/calculator+index.htm

| moonY a răspuns:

Wtf?
- luna are4 saptamani.
25/4 =6 luni rest1 rolling on the floor
-."si ce inseamna rest 1?"
-.1 ala este saptamana.
ai 6 luni si o saptamana
dar ani...CATI AI?
cand vei naste, ne vei intreba :
"copilul meu are 2486zile. oare cand l'am nascut?"

Alte răspunsuri
| Kyky a răspuns:

Sase luni happy

Alte răspunsuri
| isa_9377 a răspuns:

Nah la mine ultimul ciclu a fost pe 7 ianuarie tongue nici eu nu ma pot lamuri cate luni am sau cate saptamani de cate ori ma socotesc tot alt rezultat imi da sad

| isa_9377 a răspuns:

Dah m-a lamurit si pe mine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mony lunile de sarcina se calculeaza altfel... o luna nu are 30 de zile...stiu de la matusa mea...nu mai stiu cum se calculeaza...ginecologul stie cel mai bine.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am gasit un forum cu explicatii:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=51681

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot timpu o saptamana este in plus adica 6x4=24+1=25... eu sunt in luna 25 si mie asa mi-a spus doctorul meuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate luni de sarcina am la 25 de saptamani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

5 luni si trei saptamani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate luni am de sarcina la 28 de saptamanic eu stiu ca am 7 luni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trimestrele si lunile sarcinii se impart astfel:

1.primul trimestru de sarcina
•prima luna: primele 2 saptamani de la conceptie (dupa doctori sunt de fapt 4 saptamani de sarcina)
•a doua luna: saptamana a 3-a de la conceptie - saptamana a 6-a de de la conceptie
•a treia luna: saptamana a 7-a de la conceptie - saptamana a-10-a de la conceptie
2.al doilea trimestru de sarcina
•a patra luna: saptamana a 11-a de la conceptie – saptamana a 15-a de la conceptie
•a cincea luna: saptamana a 16-a de la conceptie – saptamana a 19-a de la conceptie
•a sasea luna: saptamana a 20-a de la conceptie - saptamana a 24-a de la conceptie
3.al treilea trimestru de sarcina
•a saptea luna: saptamana a 25-a de la conceptie – saptamana a 28-a de la conceptie
•a opta luna: saptamana a 29-a de la conceptie – saptamana a 33-a de la conceptie
•a noua luna: saptamana a 34- a de la conceptie - saptamana 38 de la conceptie
Aici pe Feminitate, sarcina este calculata din ziua conceptiei – deci sarcina in 38 de saptamani. Pentru ati intelege doctorul, adauga 2 saptamani la numarul de saptamani de sarcina de la conceptie, ca sa primesti varsta sarcinii asa cum este calculata de doctori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

6 luni si o saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

6luni si 2 saptamani:-)

| thechristine a răspuns:

Poti sa folosesti un calculator de sarcina https://baby.unica.ro/calculatoare/sarcina

Alte răspunsuri
| danielavultur a răspuns:

Cate luni am de sarcina la 14 de saptamani

| iuliana77 a răspuns:

Http://www.feminitate.org/2010/04/sarcina-cat-timp-dureaza/
buna ziua si sanatate, sarcina si nastere usoara.intra pe link si afla

| anays a răspuns:

E destul de complicat! eu una imparteam nr de saptamani la 4 dar dr ginecolog mi-a spus ca nu se calculeaza asa. La ultimul control aveam 21 de saptamani si impartind la 4 mie mi-a reiesit ca am 5 luni si o saptamana dar dl doctor mi-a spus ca am 4 luni jumate, acum am 25 de saptamani si saptamana viitoare merg din nou la control si sincer sunt curioasa cate luni imi va spune ca am...

| Ofelia_Floriana_Petrescu_Ivan_1989 a răspuns:

La 26 de saptamani ai 6 luni, luna se calculeaza cu 5 saptamani.

| Arif_Gondal_Muhammad_1973 a răspuns:

Cate luni de sarcina am daca am 25 de saptamani ultima mistruuatie a fost pe 14 012 2016

| Preda_Liliana_Maria_1981 a răspuns:

Buna ziua! As vrea sa stiu la 25 saptamani de sarcina cate luni corespund? Va multumesc!