| aanonimm a întrebat:

Cand sunt femeile rele? E o intrebare, fiindca sunt multe cazuri cand barbatul spune : " - Domne' femeia mea e rea, nu se mai poate "...
Dar de ce e rea!? Ca nu-i mai indeplineste capriciile? ps. sau si ea e satula de corvoada zilnica! Astept opinii, pareri, mersi!

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Trebuie sa tinem putin cont si de principiul cauza si efect. Poate rautatea unei femei este generata de anumite fapte ale partenerului. Sau poate este interpretata gresit rautate, poate este doar o alta atitudine, o schimbare in manifestari, datorita unori intemperii ale vietii. Daca nu, si este intr-adevar un suflet negru, barbatul ce a facut pana acum de nu si-a dat seama? Poate se plange prea tarziu. Aceeasi poveste si viceversa. Nu numai femeile pot fi categorisite ca fiind rele, sunt si barbati in aceeasi postura. Toti suntem o apa si un pamant la urma urmei. Daca la o fiinta exista rautate intr-adevar, si nu atitudini care poate doar vor sa indrepte lucrurile intr-un sens sau altul, dupa propriul scop, gandit ca fiind cu intentie buna, atunci vorbim si de prostie. Caci rautatea si prostia, incompetenta, merg mana in mana. Este vorba la urma urmei de neputinta care naste invidie. Limitandu-ne insa doar la conditia femeii care duce pe umeri un jug greu in ziua de azi, ei bine, trebuie crezuta. Are si ea refularile ei, poate totusi odata si odata barbatul o va intelege.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca adesea femeile, dupa ce relatia devine stabila, devin si ele cicalitoare, pretentioase, geloase, uita de ce il iubesc pe barbatul ala si vor tot mai mult de la el. Ii fac istericale, gelozii, dar totodata nu se mai ingrijesc ca la inceput, sunt neglijente, uita cate o luna sa se epileze, uita sa fie amabile chiar cand sunt obosite sau nervoase, uita sa fie indragostite si sa se comporte ca atare.

| Anca a răspuns:

Pe mine una ma duce cu gandul la acei barbati tinuti sub papuc de o femeie cicalitoare...

| CevaNormal a răspuns:

Pai depinde de cazuri, dar cind barbatul spune ca femeia e rea, inseamna ca se baeaza pe cazuri reale, eu nu apar barbatii, dar eu cunosc personal o multime de cazuri cind femeile strica barbatii, asa ca pentru mine nu ar fi o noutate daca cineva mi-ar spune ca femeia lui e rea.

| cheloo74 a răspuns:

Tu esti de fapt barbat si ti-ai pus avatar cu poza de femeie? Tu ar trebui sa stii mai bine.
Poate sunt si unele cazuri ca cele enumerate de tine sau antescriitorii de dinaintea mea. Dar sunt unele femei rele prin natura lor. Unele sunt cicalitoare in asa hal incat iti toaca nervii zilnic bucata cu bucata. Am cunoscut o femeie la un moment dat cu apucaturi din astea si am convietuit impreuna fix 3 luni. Oricum am apreciat faptul ca a recunoscut ca e rea si de multe ori chiar ii facea placere sa te faca sa te enervezi. Nu am dat in viata mea intr-o femeie si nici nu voi face asta vreodata dar la ea momentul asta a fost cat pe-aci.

| cheloo74 a răspuns:

M-am exprimat eu gresit. Voiam sa zic ca din moment ce esti femeie ar trebui sa stii cel mai bine raspunsul la intrebarea ta. Ce te face sa crezi ca sunt misogin si nu cunosc femeile? Am zis eu ceva de grija casei? De libertatea ta? Poate tu ai un sot pe care l-ai transferat de sub fustele mamicii direct sub fustele tale si care nu e capabil sa-si faca curat sau sa-si spele o farfurie. Problema ta. La 19 ani deja stateam singur. Stiu sa gatesc, sa-mi calc o camasa si niste pantaloni, sa dau cu aspiratorul, sa duc gunoiul, sa spal farfuriile. Acum stau cu prietena si ea e la servici pana seara. Eu lucrand in ture se intampla sa fiu acasa ziua. Cand vine seara si ajunge acasa are mancarea gata facuta si totul la locul lui, poate sa se puna in pat linistita. Asa face unul misogin care nu cunoaste femeile?
PS- NICIODATA sa nu mai spui ca ai o pizza intre picioare. Nu stiu din ce zona a tarii esti dar pe la noi pizza e cu branza si ciuperci, iar asta inseamna ca esti nespalata. Sorry!

| blunts a răspuns:

Cand e un fel de Nikita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E rea pentru ca incep sa se epuizeze sentimentele pentru ea. E singura cauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucy liu, barbatul ala era pesimist, eu sunt optimist si spun; ba se poate. orice om este rau cand inseala increderea celuilalt, cand intra incaltat in sufletul celuilalt, si in general cand il face pa altul sa sufere. dar o femeie cicalitoare este ca o streasina care picura intruna. iar un barbat cicalitor este mai rau ca o soacra acra.

| taz a răspuns:

Pt ca nu indeplineste capriciile? Nicidecum! Mai degraba e un sentiment de frustrare, dar pornit din fiinta ei, nu neaparat din cauze externe, cand isteria si incrancenarea tin loc de comunicatie. Si mai vorbim aici si de un egoism usor agresiv. Intrebarea ta ma face sa ma gandesc, in ceea ce te priveste, si la asa ceva. Nu zic ca e chiar asa. Sigur, toate astea le judeci raportandu-te la o acceptantza medie a oamenilor de ambele sexe fata de ceea ce ii inconjoara... Nu lua raspunsul ca misoginism. Pe pamant avem de toate...

| aanonimm explică:

Cheloo74 : Hai că asta e chiar tare, grozava "Tu esti de fapt barbat si ti-ai pus avatar cu poza de femeie? Tu ar trebui sa stii mai bine." Sunt destul de sigura de asta, am pizza intre picioare. Mtz, ahhh tu nu cunosi femeia stimabile, iarta-ma da' nu ma pot abtine... ce draq? Mtz esti misogin? ps. De ce trebuie sa fie toata casa in grija femeii? sau merg pe var. ca Libertatea pentru mine e o notiune ce nu se poate negocia, libertatea vine by default!- nu e o malitie(rautate)si tra-la-la, ah, asa-s barbatii(unii) imaturi. Bye!winking JeSsYkA

| aanonimm explică:

Cheloo74 : pricep tot ce spui, dar pana la ceva. ce ma deruteaza, nepricepand, si anume, DE CE TRE' SA FII MAGAR? ps. m-am referit stii tu la si ce, cand am mentionat "pizza" e ceva cu subinteles... sex, sa difer genul, dar dupa cum nu ai inteles, sau da!- afara ploua! o dai precum misoginul, gentilman(un ironizant)! ps. daca nu m-as spala o zi as spune ca-s moarta(asta in cazul meu), cred ca asta tine de nevoile fiecarei pers. de a fi igienic- curat! mai iesi in lume, poate ai sanse a te reeduca! Pa, pa!