| Catheryne a întrebat:

Ce credeti despre femeia-scorpion si barbatul-rac? Ati mai cunoscut cazuri asemanatoare? Astept pareri! happy

Răspuns Câştigător
| slam a răspuns:

Un exemplu de caz ar fi parintii mei: mama este scorpion si tata este rac. Cu toate ca uneori se mai cearta (na, asa e intr-o casnicie) se impaca foarte bine. Se completeaza unul pe celalalt.
Oricum, din cate stiu, zodiile de apa se inteleg bine cu zodiile de pamant si de apa.

7 răspunsuri:
| Barbiiie95 a răspuns:

Femeia Scorpion-Barbatul Rac:
=>Iata alinata ideala. Cei doi se inteleg unul pe altul inca inainte a a avea prima intalnire. Amadoi sunt semne de apa si sunt extreme de compatibili in dragoste si la sex. O partida de sex poate transforma o intalnire de o noapte intr-o casatorie. Singura problema apare cand Racul are toane. Cand Racul devine irascibil, Scorpionul poate sa se dea la o parte si sa para egoist. Cu cat Racul se agata mai mult de Scorpion, cu atat mai greu devine totul. Scorpionul trebuie sa inteleaga ca Racul este mult mai sensibil decat pare si Racul are nevoie sa stie ca Scorpionul este foarte loial, dar doreste, din cand in cand, momente de intimitate. Racule, fii foarte atent si prevazator cu sentimentele tale in noptile cu luna plina. Scorpionul ar aprecia mai putine incretituri ale fruntii si mai multe complimente. Racul este guvernat de Luna si de Marte, iar Scorpionul de Pluto. Amandoi vor scoate la lumina frumusetea celuilalt si va exista o tendinta de a parea mult mai atragatori impreuna decat cand sunt pe cont propriu. Scorpionul il va face pe Capricorn sa se simta mai iubit ca niciodata inainte si Racul va da Scorpionului toata atentia de care acesta din urma are nevoie. Sexul si dragostea sunt foarte probabile intre cei doi. Compatibilitate sexuala puternica si loialitatea vor supravietui oricaror furtuni de moment. O casatorie va avea succes. Aceasta este persoana la care ati visat fiecare. Fii pe faza, Racule!

| catalin188 a răspuns:

Scorpion zodie de foc rac de apa mai greu dar merge

| unu a răspuns:

Femeia-scorpion si barbatul-rac, chiar daca seamana unul cu celalalt, nu se pot imperechea pentru ca fac parte din specii diferite.

| Missperfect a răspuns:

Despre femeia scorpion nu stiu dar barbatul rac este un barbat care:tradeaza in dragoste,minte,e curvar,e pretentios, se enerveaza din nimic, injura...cam atat!

| PamPam_3003 a răspuns:

Femeia Scorpion are o fire puternica si simte nevoia de a domina si de a-l proteja pe barbatul Rac - exact ceea ce i se potriveste cel mai bine acestuia.

Barbatul Rac este mai tandru în relatia erotica, iar femeia Scorpion mai pasionala. Barbatul Rac nu vrea decât sa-si satisfaca partenera, ceea ce contribuie la pastrarea armoniei în viata lor erotica. Femeia Scorpion este foarte geloasa din fire, dar barbatul Rac este un partener fidel si nu îi va da motive de gelozie.

Între barbatul Rac si femeia Scorpion poate exista o relatie armonioasa, cu sanse sa se transforme într-o casnicie reusita.
Da, chiar niște prieteni de familie au aceste zodii și sunt căsătoriți. Din câte știu eu, se înțeleg foarte bine.

| IoannaMnt97 a răspuns:

Eu sunt scorpion, iar viitorul meu soț este rac. Ne completăm perfect în orice. La noi nu prea există termenul de ceartă, mai mult tachinare. Ne înțelegem din priviri, ne călcăm mereu pe orgolii și nu adormim niciodată supărați unul pe celălalt. Țin să menționez că nu există seară în care să nu primesc pupicii pe frunte și săruturile de noapte bună. Nu adormim niciodată spate în spate, ci doar îmbrățișați. Sexual ne potrivim de minune. Energia și pasiunea mea se combină perfect cu tandrețea și felul lui jucăuș. Fiind 2 zodii de apă, suntem atât de diferiți în unele momente, dar totuși atât de identici în altele. Lucrul ăsta ne completează absolut perfect. Sunt mândră că am descoperit acest rac și cu siguranță nu va ieși niciodată din vârtejul meu de iubire. Cea mai perfectă relație, care niciodată nu te lasă să stai supărat unul pe celălalt.

| Alexandru_6153 a răspuns:

Scorpionul e prea mofturos, nimic nu`i convine! big grin. rac nu stiu. dar despre pesti ce crezi? big grin