| AndruCriistina a întrebat:

Cand te doare burta cam ce inseamna? stiu cateva lucruri daca te doare burta dar vreau sa stiu mai multe posibilitati, mi-a venit menstruatia pe a 6. 4. 2012 si ma doare burta un pic si ma gandesc daca este chiar de la menstruatie sau nu...si chiar o saptamana inapoi am avut relatii sexuale, si ma gandesc la orice posibilitate...

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Cand esti la menstruatie e normal sa te doara burta, poate ca esti putin racita la ovare si din acea cauza, stai linistita, astfel de dureri vei avea in fiecare luna din pacate.
Incearca sa bei cat mai multe ceaiuri caldute si sa stai cat mai mult la caldura in timpul menstruatiei si sa nu iti obisnuiesti corpul cu calmante, sa iei ceva calmant doar cand nu mai poti rabda durerea, in rest, bea numai ceaiuri, in special de sunatoare si coada soricelului si mananca multe piersici, suc de piersici, compot, gem, etc, piersicile ajuta mult la burta cand esti la ciclu.
Multa sanatate.

| Psihologul a răspuns:

Cati ani ai?!

| RetardedRacoons a răspuns:

Probabil ca urmeaza sa te caci pe tine.

| Saveryo a răspuns:

E normal sa te doara de la menstruatie
Altceva nu-i nimica, stai linistita.
Te va durea burta in fiecare luna la menstruatie.
ia calmant anti dolorific!