| St3fan_2335 a întrebat:

Cand ti se rupe himenul(ata aia...)nu doar sa iti iasa capu penisului afara ma rog asta se intampla la primul contact sexual te doare adica ce simti ti se rupe pur si simplu nu te doare? big grin

Răspuns Câştigător
| TitiDrLove a răspuns:

Acea ata nu se numeste himen(himenul este o un strat subtire de piele intalnita la fete), insa aceasta ata se numeste femur! Femurul nu se rupe decat la 50% la suta din barbati! Chiar de nu ti se rupe femurul, asta nu inseamna ca esti virgin! Femurul se rupe in cazul in care frecarea este mai rapida, fara sa folosesti lubrifianti si daca vaginul fetei este mai stramt happy Femurul poate sa ti se rupa si dupa 5 contacte sexuale sau sa ramai cu el pentru intreaga viata! Asta depinde de la barbat la barbat! Funda?

11 răspunsuri:
| Nicky29 a răspuns:

Te doare daca se rupe dar se poate sa nu ti se rupa.

| DeEAஐ a răspuns:

Mai baiete in primul rand afla si tu ca nu ai himen! himen au fetitele! fereste-te sa mai spui asa ceva!laughingtu femur! asa se numeste "ata aia"! si bineinteles ca te doare odata ce se rupe.e logic~! te doare si cand ti se rupe o unghie, da-ti si u seama! pune mana si invata la biologie ca ai sa ramai corigent!

| cosmin21 a răspuns:

Du-te si pune mana pe o carte.

| misu a răspuns:

Te doare raaaaaaaau,tipi, urli, te scremi.e grava treaba nu incerca

| Snow a răspuns:

Himen au doar fetele!

| Cristi1998 a răspuns:

Waaaa se numeste fren! ratatilorrr... mai vizinoati si voi site-uriwinking

| Alexandra18mai a răspuns:

Multi baieti si multe fete isi pun problema durerii pe care o vor simti la primul lor raport sexual. Este posibil sa doara iar unele fete este posibil sa aiba si sangerari. Sangerarile se intampla de obicei datorita faptului ca fetele au un himen ( o membrana ) care se rupe in general cu ocazia primului raport sexual.
Himenul este o mica membrana de tesut, bogat vascularizata, care se intinde intre peretii vaginului. Pe suprafata lui exista perforatii naturale care permit menstrei sa se scurga afara. Uneori este posibil ca o fata sa aiba deja himenul spart fara a avea habar de acest lucru, si fara sa fie rezultatul vreunui raport sexual. Acest lucru s-ar putea pertece ca urmare a practicarii unor sporturi sau al echitatiei.
Mai exista si posibilitatea ca unele fete, desi au intretinut raporturi sexuale, sa aiba membrana himenala intacta datorita faptului ca aceasta este prea elastica si nu se rupe la conntactul cu organul genital al baiatului.

| Alexandra18mai a răspuns:

Multi baieti si multe fete isi pun problema durerii pe care o vor resimti la primul lor raport sexual. Este posibil sa doara iar unele fete este posibil sa aiba si sangerari. Sangerarile se intampla de obicei datorita faptului ca fetele au un himen ( o membrana ) care se rupe in general cu ocazia primului raport sexual.
Himenul este o mica membrana de tesut, bogat vascularizata, care se intinde intre peretii vaginului. Pe suprafata lui exista perforatii naturale care permit menstrei sa se scurga afara. Uneori este posibil ca o fata sa aiba deja himenul spart fara a avea habar de acest lucru, si fara sa fie rezultatul vreunui raport sexual. Acest lucru s-ar putea pertece ca urmare a practicarii unor sporturi sau al echitatiei.
Mai exista si posibilitatea ca unele fete, desi au intretinut raporturi sexuale, sa aiba membrana himenala intacta datorita faptului ca aceasta este prea elastica si nu se rupe la conntactul cu organul genital al baiatului.

| RockaruL a răspuns:

Pai iti dai seama ca te doare un pik...iti curge si putin sange dar nu te speria ca e normal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mari desteptihappy femurul e primul os al piciorului, coborand de la bazin. despre ce vorbiti voi se cheama FRENUM / FRENULUM Preputium. vai, copilasi de 14 anisori... ce se cred la medicina. si aia se rupe daca o faci ca un iepure cu fata care nu e uda ( nu ai excitat-o). sau nu se rupe niciodata. depinde, fiecare barbat e unic aici.

| CarabasClaudiu a răspuns:

In primul rand nu e nici himen si nici femur, himen el la fete iar femur este cel mai mare si mai lung os tubular al omului. Se numeste FRENUMUL PREPUTULUI PENISULUI tradus din latina FRENULUM PREPUTII PENIS sau siplu FRENUM. Doare foarte tare deorece este o membrana care se rupe in timpul actului sexual(uni si-o rup singuri tragand de ea) desigur fara prezervative lau lubrifianti care sa o protejeze.