| katalinu26 a întrebat:

In afara de contact sexual, himenul se poate rupe si altfel?

8 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Rare cazuri se poate intampla sa se rupa de la gimnastiga, daca faci spagata sau alte mici accidente

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Uneori se poate rupe singur si datorita unu accident, iarasi.

| Raul1510 a răspuns:

Da! datorita unor accidente sau prin masturbare!

| Alyceee a răspuns:

Se poate rupe si fara contact sexual

Himenul are intotdeauna o mica deschizatura ce-i permite sa ramana intact dupa introducerea unu i tampon sau chiar al degetului in vagin. Uneori insa, el se poate rupe prin diferite activitati: mersul pe bicicleta, echitatie sau chiar gimnastica. Nu va speriati insa intrucat cazurile sunt destul de rare.

| Anita20Peace a răspuns:

Da...se poate rupe si din cauza unui exercitiu fizic de exemplu cum ar fi la sport sau altele, ori datorita unui accident.

| iGo a răspuns:

Da, si cu un facalet uneori cum am vazut la cineva pe site. incearca si tu! nu o sa regreti. bafta! fundabatting eyelashes?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| nicoletacoroiu a răspuns:

Himenul se poate rupe doar atunci cand penisul intra in ea sau cand se masturbeaza