| anonim_4396 a întrebat:

Cand un baiat inseala o fata o va in continuare? chiar daca o iubeste!?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Nu te amagi:daca te inseala nu te iubeste.Caci ce preupune faptul de a insela:minciuna, aroganta("nimeni nu-mi rezista"), indiferenta fata de suferinta persoanei careia ii declara iubire(daca o face), s. a. Da, o va face in continuare si nu numai cu tine.Eun prag moral al fidelitatii si cine il trece odata il va trece oricand i se va ivi ocazia. Exista, insa, si un prag al suportabilitatii.Sunt persoane care reactioneaza virulent la primul semn de infidelitate.Sunt altele care judeca:"ei si? tot la mine se intoarce"...ASTApana intr-o zi... Un lucru e sigur si o spun si profetii:dragostea nu minte, dragostea nu se lauda, nu cauta folosul sau...

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, din greseli invatam, si e posibil ca baiatul sa se schimbe, dar se poate ca el sa repete greseala facuta.Depinde de el, dar si de tine, de felul cu mte porti cu el si de cata iubire ii daruiesti, daca il iubesti invata sa ierti si sa ramai alaturi de el, ca el sa realizeze ca tu nu meriti ca el sa te insele si sa nu mai faca ce a facut inainte.

| cami_6226 a răspuns:

Parerea mea este ca o va mai face, daca il ierti o data, va continua cu gandul cal vei ierta din nou

| moni a răspuns:

Nu stiu ce sa ti spun am fost intr o situati asemanatoare ca si tine in urma cu ceva ani. m-a inselat si a continuat sa o faca doar atunci cand i am zis ca ma va pierde ca ma casat cu altcineva a realizat ca nu a facut bine dar era prea tarziu.nu vreau sa patesti si tu la fel eu spun sa vb cu el si sa vezi ce spune ii spui ca tu nu mai poti continua asa ca te framanta chestia cu inselatul si vezi ce zice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate sa o mai faca si a doua oara si a treia oara...depinde de baiat... dar cred ca este ceva normal la ei...nu se pot abtine..chiar daca te iubeste o va face de cate ori se iveste ocazia...important este sa nu afli sau sa-l vezi ..parerea meatongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logic ca da.Asa va face mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logic ca da.Asa va face mereu.