| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

Credeti ca e adevarat ca orice baiat inseala macar o data chiar daca il iubesti si te iubeste?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Depinde ce înţelegem prin înşelat. (eu înţeleg raport sexual cu altă femeie decât cea cu care am o relaţie sau săruturi pasionale cu altă femeie decât cea cu care am o relaţie) Unii înţeleg înşelat o banală discuţie, o îmbrăţişare prietenească sau ieşitul la o bârfă la un suc/bere/vin fiert/cafea...
2. Un bărbat dacă e îndrăgostit pe bune de o femeie, nu o va înşelat. Dar, există cazuri şi cazuri. De pildă dacă a fost înşelat de mai multe ori în trecut, s-ar putea să calce şi el strâmb gândindu-se "alea m-au înşelat şi nu le-a păsat. mie de ce mi-ar păsa?".
3. Dacă-l ţii abstinent sexual cu anii sau, brusc nu-ţi mai dai interesul vreme îndelungată în pat, iarăşi e posibil să te înşele, căutând în altă parte ce nu primeşte acasă.
Am mai scris în trecut pe-aici despre cazul unei rude îndepărtate de-a mea care şi-a înşelat nevasta din cauza faptului că aceasta pur şi simplu a refuzat să se mai culce cu el vreme de mai bine de-un an de la naşterea copilului.
Dar nu, cu siguranţă nu este adevărat că orice bărbat te va înşela măcar o dată în ciuda sentimentelor reciproce ce vă leagă.
Nu ştiu, aş putea să-ţi spun din experienţă dacă aş avea 90 de ani dar, pot să-ţi spun că până la ora actuală nu am înşelat niciodată şi nici nu am fost înşelat (sau, mă rog, nu am aflat).
Salutări.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt sigura ca nu este adevarat. De altfel, studiile psihologice serioase arata ca numarul femeilor infidele este mult mai mare decat cel al barbatilor infideli.

| Rayyy a răspuns:

Daca il iubesti si te iubeste cu adevarat, nu te va insela.
Daca e doar o joaca, sau o lipsa de ocupatie, da, te va insela, insa din moment ce are sentimente adevarate, nu e cazul.

| NickiMinaj a răspuns:

laughing E o ineptie, exista tipi absolut lesinati dupa prietena/sotia. Dar, daca nu e asa, clar da- nu are nicio strabatere individul.

| Nightfall a răspuns:

Personal, nu cred ca e adevarat, atat in cazul barbatului, cat si al femeii. E prea posibil, daca sentimentele care il leaga de partenera sunt slabe, insa daca o iubeste cu adevarat, atunci nu va fi tentat sa o faca si daca e iubit la randul sau cu adevarat, atunci nici nu va avea motive, fiindca nu ar trebui sa duca lipsa de nimic, ca sa fie determinat sa caute in alta parte. La fel si in cazul femeii.

| Mike_7143 a răspuns:

Da.

| ăăăă a răspuns:

Normal... dar poate nu o face intentionat! adica zicem noi, fetele, ca is prosti si chestii din astea! dar totusi nici noi nu suntem perfecte!
dar daca a inselat de mai multe ori. tipul acela ori il doare capul. ori chiar nu are sentimente pentru ceilalti!
alege tulaughing. papa:*!

| aleza21 a răspuns:

In general cand exista dragoste adevarata NU, pentru ca atunci se intampla acea fuziune, adica nu mai sunt doua corpuri atasate sunt un unul si acelasi corp. Se mai spune ca femeile inseala cu inima si barbati cu trupul. Poti sa fii inselata daca el cauta paine si nu are in casa, sper ca ai inteles metafora, daca el vrea ceva nou, iar tu nu, e posibil sa insele desi te iubeste. Sper ca ti-am putut fi de folos. O ZI FRUMOASA

| TheCoon a răspuns:

Niiiuuuuu! nu orice baiat e porcstraight face

| Annaa_9816 a răspuns:

Pai nu. depinde de baiat acum si de caz. eu cred ca sunt care nu inseala. totusi daca iubeste cu adevarat si simte si el la randul lui ca este iubit nu inseala.

| notimportant2know a răspuns:

Nu. Daca iubeste cu adevarat o fata, va face tot posibilul ca relatia sa fie cat mai frumoasa. In cazul in care ii va lipsi ceva in relatie, de ex afectiune din partea ta, ar trebui sa isi aduca aminte de faptul ca intr-o relatie s-a inventat comunicarea. Cel putin eu asa vad lucrurile happy