| Sara2 a întrebat:

Cand un sef spune "800ron adica 8 mil salariu" se refera bani in mana sau impozitabil?

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Trebuia sa intrebistraight face.

| Zenithf a răspuns:

Normal se refera la cat iti da in mana, sa fi fost sigura trebuia sa-l fi intrebat. De multe ori cand se face o afacere de genul acesta, se "negociaza" netul, iar ceea ce scrie in acte este cu totul altceva, ca nu-si permit sa plateasca impozite pe real, ca ar da faliment. thinking

| nana a răspuns:

Pai daca ii arati poza pe care o ai aici, in original sigur vei primii 800 Roni in mana, neimpozabili. laughing

| Alecsaandrra a răspuns:

Intreaba-l laughing
eu zic ca in mana

| gabrielgypps a răspuns:

Cam putin, 200 euro salar insa na, depinde ce lucrezi. 99% ca este vorba despre bani net, adica in mana. daca ai carte de munca, el va platii si statului contributiile tale insa asta e partea a 2-a a povestii. daca nu esti legal angajata, si-ti da decat 800 ron, in mana, e naspa. despre ce servici este vorba naca nu te superi? SA-ti dam si noi un sfat inainte de a bate palma pentru noua slujba.

| gabrielgypps a răspuns:

Daca ii arata poza in original, omul o pune un pic de sefa, insa la cat e de timida, ma indoiesc sa faca asta din tupeu.
insa daca respectivul vede poza asta pe aici, si insista mult, mi-e teama ca nu va stii sa spuna nu. astept parerea ei oricum. :-)

| teroristu_7134 a răspuns:

Atat e tariful?