| sînziana24 a întrebat:

Care ar fi cauza faptului ca un baiat ejaculeaza atat de repede in timpul actului sexual? daca se poate niste raspunsuri serioase va rog...

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este de obicei legata de imaturitate si lipsa de experienta. O patesc mai ales adolescentii, mai ales cei care au facut abuz de masturbare, fiindca se excita excesiv si, in loc sa fie preocupati de calitatea actului sexual, se pierd in simpla placere a penetrarii (uneori doar in placerea preludiului). Cu rabdare, intelepciune si iubire, lucrurile se regleaza.

14 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Pur si simplu asa se intampla... dar nu este nimic poate continua dupa ce ejaculeazawinkingasa capata mai multa rezistenta.Runda care vine nu isi mai da drumu asa repede.

| GdX a răspuns:

Aoleeeu, asa e organisuml, altii mai mult la altii mai putin, de ce crezi ca s-au inventat spray-urile care intarzie ejacularea? Sunt oameni care isi dau drumul inainte sa se apuce de munca si altii care sapa o noapte intreaga si nu au ce sa dea din ei.

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Din cate stiu este excitarea prea mare, incat atunci cand ar trebui sa inceapa, el se si termina... e frustrant asa cevalaughingsa vezi ca femeia arde de dorinta si el ca barbat sa nu o poata satisfacebig grin

| andrei a răspuns:

E neexperimentatwinking

| Maduliciu a răspuns:

De obicei cei care nu au foarte multa experienta fac asta, eu cred ca solutia ar fi ca la inceput sa se inceapa cu sex oral pana in momentul in care acesta va ejacula iar apoi sex normal cu prezervativ si timpul de ejaculare va fi mai lunghappy

| Monna a răspuns:

Se excita repede. asa cred thinking

| sînziana24 explică:

Am cerut niste rasp serioase da daca nu se poate asta este...ms pentru timpu acordat...

| lilcide a răspuns:

Depinde cat e de buna partenera

| dichi a răspuns:

Iti trebuie alt iubit mai de calitate laughing

| AnonimDinRomânia a răspuns:

Stimularea. Placerea.

| blueYurble a răspuns:

Ejaculare precoce? Este o conditie fizica, nu foarte frecvent intalnita. Sau poate este pur si simplu neexperimentat si este coplesit de situatie. Daca nu acesta e cazul, ar trebui sa o luati mai usor, "din aproape in aproape", si daca nici asa nu merge, inseamna ca este ceva in neregula cu corpul lui, si ar trebui sa se documenteze mai detaliat si eventual sa isi faca un control urologic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l pe malul marii sa vada scoici mai des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat poate straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe rau...dorinta prea mare, oboseala, pustan ratat.laughing